Reklama zniknie za 15 sekund
Przejdź do cda
Advertisement
Strażacka Paczka czyli zbiórka świąteczna strażaków z OSP Osiedle Stałe trwa
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10469 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: dlaCiebietv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2021-11-26

Strażacka paczka, czyli zbiórka świąteczna dla potrzebujących rodzin, którą organizują strażacy, z Ochotniczej Straży Pożarnej na Osiedlu Stałym nabiera tempa. Co raz więcej osób dołącza do pomocy.

Strażacy z OSP Osiedle Stałe po raz kolejny organizują Strażacką Paczkę czyli zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin, do której dołączyć może każdy. Jak mówi Jakub Majewski jeden z organizatorów, akcja polega na zbieraniu produktów spożywczych oraz chemicznych dla rodzin w potrzebie, a także dla osób starszych, schorowanych czy po prostu samotnych niemogących sobie pozwolić na pewne wydatki.

Akcja trwa już od tygodnia i będzie kontynuowana aż do 10 grudnia. Każda osoba, która chciałaby się zaangażować w zbiórkę, może to zrobić w bardzo prosty sposób, dostarczając produkty pierwszej potrzeby do remizy strażackiej, która znajduje się na ulicy Inwalidów Wojennych 5 na Osiedlu Stałym. Dary zbierane są głównie w piątki między godziną 17:00 a 20:00, jednakże gdyby okazało się, że termin nie jest odpowiedni, to można kontaktować się bezpośrednio z jednym z organizatorów, którego numer telefonu widnieje na plakacie promującym całą akcję. Wówczas będzie można ustalić datę i godzinę, kiedy będzie można podjechać, aby dostarczyć produkty lub nawet sami strażacy podjadą w ustalone miejsce.

Finał akcji ustalony jest na sobotę 11 grudnia i to właśnie wtedy strażacy będą sortować zebrane produkty i odpowiednio je rozdzielać, tak aby każdy dostał to, czego potrzebuje najbardziej. Chcą w ten sposób uniknąć sytuacji, w której dana rodzina lub osoba dostaję nadmiar jednego produktu, lub produkty, które akurat nie są im potrzebne.

Rodziny, do których dostarczane są produkty, są rodzinami w potrzebie, które znane są strażakom, głównie przez fakt długiej współpracy ze Szlachetną Paczką. Strażacy z OSP Osiedle Stałe mają swoją bazę rodzin, jak i również informatorów czy firmy, które dają namiary na osoby w potrzebie. Pomocna jest także Jaworznicka Inicjatywa Rodzin Wielodzietnych, Caritas czy Kościoły, które również pomagają w dotarciu do takich osób. Czasem pomagają także sąsiedzi, którzy widząc, że ktoś w ich bloku, klatce czy ulicy potrzebuje tego wsparcia, zgłasza taką rodzinę lub osobę do tejże akcji charytatywnej. Trzeba pamiętać, że wiele osób w potrzebie nie chce się zgłaszać i wstydzi się tego, że potrzebuję pomocy.

Jakub Majewski bardzo by chciał, a wręcz życzyłby sobie, aby było jak najwięcej wolontariuszy i jak najwięcej zebranej żywności czy produktów chemicznych, gdyż im jest ich więcej, tym większej liczbie osób mogą pomóc. Jak sam dodaje, chcą umilić wszystkim potrzebującym ten zbliżający się świąteczny czas.

Idą święta więc i my zachęcamy Państwa do wsparcia osób w potrzebie, niech te święta będą wspaniałe dla wszystkich. Przypominamy także, że strażacy z OSP Osiedle Stale w dalszym ciągu zbierają nakrętki, z których zysk przeznaczany będzie na wsparcie różnych akcji charytatywnych. Ta inicjatywa dzieje cały czas i nie zostanie przerywana ani teraz, ani nigdy.


Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10469 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Strażacka Paczka czyli zbiórka świąteczna strażaków z OSP Osiedle Stałe trwa
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie