Kaprysy Łazarza (1972) cały film
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14472 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Stary Jacenty (Henryk Borowski) zbliża się do kresu swoich dni. Rodzina i znajomi są już przygotowani do jego odejścia. Żona (Wanda Łuczycka) czuje się prawie jak wdowa, dwaj synowie pogodzili się ze stratą ojca, trumna dawno gotowa, a ksiądz proboszcz (Władysław Hańcza) cierpliwie czeka. Także inni mieszkańcy wsi stolarz, sołtys, sklepikarz, muzykanci zamówieni na stypę z niecierpliwością wyglądają ceremonii pogrzebowej. Każdy z nich ma w tym swój interes.

Jednak wbrew ich przewidywaniom główny zainteresowany zaczyna się zachowywać niezgodnie z planem - nie zamierza spokojnie umierać, lecz targuje się o warunki, w jakich ma się pożegnać z doczesnym życiem. Wykłóca się z rodziną, z księdzem, z sąsiadami, nawet ze Śmiercią. Uparcie odmawia przejścia na tamten świat, póki wszyscy obecni nie przyrzekną mu pochówku w jego rodzinnych stronach. Scenariusz filmu powstał na podstawie słuchowiska radiowego Stanisława Grochowiaka. Atutem jest znakomita gra aktorska i błyskotliwe, pełne czarnego humoru dialogi.

Obsada: Henryk Borowski (Jacenty), Wanda Łuczycka (żona Jacentego), Józef Nalberczak (pierworodny syn Jacentego), Władysław Hańcza (ksiądz proboszcz), Franciszek Pieczka (sołtys Franek), Wojciech Zagórski (kościelny), Aleksander Dzwonkowski (grabarz), Henryk Bąk (sklepowy), Jerzy Turek (pomocnik sklepowego), Witold Skaruch (lekarz)

Reżyseria: Janusz Zaorski
Premiera: 1973-10-17 (kino)
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 46 minut

pokaż cały opis
W katalogu: FILMY
5.0 / 5 Oceny: 3
Włącz dostęp do 14472 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Kaprysy Łazarza (1972) cały film
Najlepsze komentarze
avatar
anonim58 (*.*.112.58) wysłano z m.cda.pl 2022-05-28 05:36:56 0
Ps ale biblijne nazwy Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie