PSY (1992) 1080p
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9944 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar

Akcja filmu toczy się w 1990, wkrótce po zmianie ustroju. Przed komisją weryfikacyjną prowadzoną przez polityka Chrześcijańskiej Unii Jedności, senatora Wencla, staje były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa, Franciszek Franz Maurer. Siedząc z zapalonym papierosem w ręku, nonszalancko odnosi się do członków komisji. Odpowiadając na pytania komisji, relacjonuje, jak w 1980 zabił strzałem w głowę innego funkcjonariusza, który zabił swą żonę i groził zabiciem córki. Pozytywnie zweryfikowany Maurer pakuje teczki z dokumentami do ciężarówki. Następnie oddaje mocz pod siatką, za którą znajdują się szczekające psy, po czym warczy w ich stronę. Kolumna policyjna z byłymi funkcjonariuszami SB zatrzymuje się na wysypisku śmieci, a esbecy między nimi Maurer oraz jego kolega Olgierd Olo Żwirski palą dokumenty dotyczące operacyjnej działalności w sprawach politycznych[2].

Maurer wraca do nieumeblowanego mieszkania, wynosząc kolejne dokumenty, w tym fotografię swojej byłej żony i jej dziecka. W kuluarach urzędowych tymczasem Olo dowiaduje się, że musi się przeprowadzić w związku z utratą mieszkania. Przekazuje więc jedną z teczek Franzowi i daje mu zadanie odszukania i zaopiekowania się Angelą Wenz, córką zamordowanego przed laty księdza, która przebywa w domu dziecka. Kiedy są już razem, Franz zwierza się jej, ze odeszła od niego żona wraz z ich dzieckiem bo to zła kobieta była. Później Franz dołączą do byłych esbeków urządzających libację alkoholową w stołówce Służby Bezpieczeństwa przed kolejną akcją palenia teczek, nadzorowaną przez kapitana SB Tadeusza Stopczyka. Dołącza do nich nowo zatrudniony policjant, podporucznik Waldemar Morawiec, który zdążył usłyszeć o procederze niszczenia akt. Gdy esbecy wynoszą z restauracji pijanego oficera Kaniewskiego i śpiewają Balladę o Janku Wiśniewskim, Morawiec składa donos na temat przeprowadzanego palenia akt operacyjnych. Franz i Olo obwąchują Morawca, nazywając go padliną. Gdy już w mieszkaniu Franza dyskutują nad próbą uniknięcia odpowiedzialności, z zakupami przychodzi Angela i Franz przedstawia dziewczynę Olowi[2].

Gdy esbecy kończą palenie akt, Morawiec z ukrycia fotografuje przebieg procederu. Olo odbiera aparat fotograficzny młodemu policjantowi, zrzuca donosiciela z pagórka i grozi mu, wymierzając w niego z pistoletu. Oskarża go o niezrozumienie sytuacji życiowej walczących o życie pięćdziesięciu tysięcy współpracowników Służby Bezpieczeństwa, których nowa władza w ramach gry o stołki chce zagazować. Na przesłuchaniu przed komisją Maurer bez problemu się broni, jednak w ramach zatuszowania sprawy Olo zostaje zwolniony z policji. Do jedzącego kolację Ola przysiada się prokurator Gross Siwy, były major SB, który proponuje mu pracę w półświatku przestępczym. Zakończywszy spotkanie z Olem, Gross później w innej restauracji omawia z agentami Stasi interesy, oferując im pośrednictwo w handlu z braćmi Słabymi, producentami amfetaminy. Po pewnym czasie banda Grossa ze szczególnym okrucieństwem zabija łącznika, którego ciało zostaje wrzucone do rzeki. Tymczasem policja kryminalna, do której zostają przeniesieni dawni esbecy, ma za zadanie rozpracować szajkę przemytników, której spotkanie planowane jest w motelu Nowy. Skonfliktowani z organizującym akcję Morawcem, nie okazują jednak entuzjazmu dla swego zadania. Amatorskie przeprowadzenie akcji zarówno przez nowych policjantów, jak i byłych esbeków wywołuje masakrę większości grupy operacyjnej. Kiedy Morawiec dowiaduje się w szpitalu o losie swych kolegów, wrzeszczy w stronę Maurera, który nie wywiązał się należycie z zadania. Następnie demoluje z wściekłości szpital. Wróciwszy do domu, Maurer uprawia seks z Angelą, chociaż wcześniej odmawiał jej namowom[2].

Franz próbuje przekonać Ola do współpracy i podpytując go o łapownika Jaworskiego. Olo zasięga informacji u Grossa, jednak nie rezygnuje ze współpracy z szajką Grossa, dzięki czemu dostaje nowe mieszkanie. Następnie szajka Grossa śledzi braci Słabych, a Olo dostaje zadanie postraszenia jednego z pracowników Słabych, Chemika. Tymczasem Franz ze względu na kłopoty finansowe musi sprzedać własny dom, toteż Olo daje mu pieniądze i zdradza informacje o Chemiku. Ten zostaje brutalnie pobity przez Franza, po czym zdradza mu swoje koneksje z prokuratorem Nawrockim. Wściekły Gross każe Olowi zataić informację o przejęciu Chemika oraz przekupić Franza. Franz podczas kolejnej rozmowy z Olem okazuje się nieprzekupny, jednak Angela, której imponuje zamożność Żwirskiego, przeprowadza się niebawem do niego. Gross, dowiedziawszy się o nieprzekupności Maurera, decyduje się osobiście rozprawić z Franzem, przedtem jednak zleca Olowi zabicie młodszego z braci Słabych, Zenona. Olo porywa go, wrzuca do samochodu, wywozi na odludzie i strzela do niego. Gdy ten próbuje uciec, inny gangster uczestniczący w porwaniu, oblewa przeciwnika ropą i próbuje podpalić. Widząc to, wzburzony Olo zabija gangstera i dokonuje ostatecznej egzekucji porwanego. Tymczasem Angela podczas rozmowy telefonicznej mówi Maurerowi, że sypia z Olem. Ten odpowiada na to: Nie chce mi się z tobą gadać i odkłada słuchawkę telefonu. W trakcie kolejnej akcji policyjnej z udziałem Franza, Morawiec zostaje potrącony samochodem przez szajkę Grossa, jest ranny, ale udaje mu się przeżyć. W zemście za to Maurer poddaje torturom przebywającego w szpitalu Nawrockiego, od którego dowiaduje się o udziale Ola w morderstwie[2].

Franz ponownie staje przed komisją weryfikacyjną Wencla i uprzedzając oficjalne postanowienie komisji, rezygnuje z pracy w Policji, kładąc przed przewodniczącym komisji swoją broń służbową. Odwiedza w szpitalu pokiereszowanego Morawca. Porywa Chemika i dostarcza go Marianowi Słabemu, ostrzegając producenta amfetaminy o możliwym zamachu na jego życie i oferując mu swe usługi. Franz z pomocą handlarza bronią Radosława Wolfa zdobywa od radzieckiego żołnierza karabin. Gdy rosyjska mafia Rewizora umawia się z bandą Grossa pod fabryką Mariana Słabego, obie wpadają w zasadzkę zastawioną przez Maurera. Ten zabija Grossa serią z karabinka, po czym wkracza do fabryki i poluje na Ola. Zaskoczywszy dawnego przyjaciela, w akcie osobistej zemsty za romans z jego kobietą odstrzeliwuje mu głowę tłumacząc to zasadami. Próbuje popełnić samobójstwo, ale okazuje się, że magazynek jest już pusty. Po pewnym czasie Franz zostaje odwiedzony w więzieniu przez Angelę. Na widzeniu, zamieniwszy z nią parę słów, stwierdza ponownie Nie chce mi się z tobą gadać i wraca do celi[2].

pokaż cały opis
4.0 / 5 Oceny: 10
Włącz dostęp do 9944 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: PSY (1992) 1080p
Najlepsze komentarze
zmijka4445 2021-10-21 09:33:44 +1
TE POLSKIE AKTORKI. BeZADZIEJA TOTALNA . Odpowiedz
adriaano10552 2021-10-25 01:22:37 +2
@zmijka4445: Wal sie żmijko..Nie kumasz czaczy- Psy są the best.. - Kopalnia cytatów Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie