Zły Porucznik- 1992- Dramat, Kryminał- Lektor Pl

Materiał zawiera treści dla dorosłych

Nie możesz przeglądać tego materiału

Aby obejrzeć wpisz datę urodzenia

zapamiętaj moje ustawienie

Strona została uznana przez użytkowników lub administratora za zawierającą treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich (mających ukończone 18 lat). Strony te zawierać mogą w szczególności treści o tematyce erotycznej, a także treści drastyczne lub inne przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich. Decydując się na zapoznanie z treścią tej strony, czynisz to na własną odpowiedzialność. Korzystanie ze stron zawierających treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich następuje na ryzyko osoby decydującej się zapoznać z takimi treściami.

Odblokuj dostęp do 6227 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar

Abel Ferrara wie najlepiej, jak przekonująco opisać upadek moralny człowieka, jego degradację. Jego najważniejszym i najbardziej dobitnym pod tym względem filmem jest "Zły Porucznik". Brutalny, natężony wulgarnością obraz wywołał nie mniejszy skandal niż powstały w tym samym roku "Nagi Instynkt" Paula Verhoevena.
Bohaterem czy raczej antybohaterem obrazu Ferrary jest nowojorski glina przypominający swoim postępowaniem bardziej zdemoralizowanego przestępcę niż stróża prawa. Pogrążony w szponach nałogów i uzależnień, nieszanujący wartości moralnych, staje przed szansą nawrócenia, gdy podejmuje się śledztwa w sprawie gwałtu na młodej zakonnicy. Dochodzenie zmienia się w rachunek sumienia i próbę nawrócenia. Tytułowa postać to człowiek, z którym nie sposób się utożsamić, ani tym bardziej poczuć do niego sympatię. Jego zachowanie jest skandaliczne. Policjant, chociaż uważa się za katolika, to wszelkie kwestie moralne i etyczne ma za nic. "Zły Porucznik" to film ciężki, nienadający się na relaks. Nie podaje łatwych rozwiązań i zostawia widza z kilkoma ważnymi rozważaniami. Brak w nim nagłych zwrotów akcji i dynamiki, przez co może sprawiać wrażenie monotonnego, jednostajnego. Jednak taka formuła filmu była w pełni celowa, aby w sposób jak najbardziej realny oraz bezpośredni pokazać degradację człowieka. Reżysera nie interesuje kokieteria widza ładnymi obrazkami i podnoszącymi na duchu scenami. Dla niego liczy się szczerość wypowiedzi. Nie byłoby tej szczerości, gdyby nie znakomita gra Harveya Keitela, który wspiął się tutaj na wyżyny swoich aktorskich możliwości. Stworzył jedną z najmocniejszych i najbardziej wyrazistych kreacji pierwszoplanowych w historii filmu. I jeśli nawet komuś "Zły Porucznik" nie przypadnie do gustu, to przynajmniej powinien uznać wielkość jego roli.

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 5
Włącz dostęp do 6227 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Najlepsze komentarze
dori12qWezx 2017-12-27 01:26:12 0
Dzięki serdeczne za to świetne KINO ✌(ツ)
świetna gra aktorska Nicolasa Cage'a!
gorąco POLECAM! Odpowiedz
spidigierek 2017-12-27 11:13:16 0
@dori12qWezx: Przecież to wersja z Harvey'em Keitel'm, wersja z Cage'm pochodzi z 2009 roku. Odpowiedz
avatar
anonim52 (*.*.122.52) 2016-09-01 04:21:16 0
No k!%@a film w ch#j zajebisty Odpowiedz
Blusior 2016-07-03 23:12:17 0
Klasyka,jak dla mnie lepszy od znanego większości (choc to także niezły film)z Cage'm.
Tu Harvey przeszedł siebie samego. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie