The World According to Garp - 1982 - PL
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10021 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar

No i teraz tak, tego filmu nie widziałam kiedykolwiek, czytałam książkę z piętnaście lat temu i pamiętam, że mi się podobała, natomiast nie pamiętam szczegółów, tak czy siak zamieszczam film, z góry wybaczcie jakość, między innymi dlatego że według potocznej opinii to film ulepiony z tej samej gliny co Forrest Gump, tyle że ten ostatni jest tak słodki i uroczy że można się zrzygać, Garp posiada znacznie więcej nieuczesania, poza tym najwyraźniej z rzeczonych powodów Gump jest już evergreenem w telewizji podczas gdy Garp został najzupełniej i najstaranniej zapomniany przez wszystkich. No już nieważne. Życzę udanego seansu.
Z tej okazji zabiorę głos w dwóch sprawach:
1. Zrobiło na mnie ogromne pozytywne wrażenie gdy Tymon Tymański ostatnio przyznał niefrasobliwie że zdarzało mu się dymać kolegów z zespołu albo może ogólnie kolegów, naprawdę, takie wyznania to rzadkość w środowisku rokendrolowców które co prawda programowo usiłuje reprezentować idee progresywne (choć z własnego rozeznania wiem że rekrutuje się w zatrważającej mierze z różnorakich katolickich rekonwalescentów) ale tak naprawdę beznadziejnie hołduje imidżowi maczo itd. Wyobrażacie sobie Muńka albo Kazika (o działającym mi na nerwy jak mało kto Grabażu nie wspominając) którzy poczyniają takie wyznania? Tylko teraz tak: oczywiście nie świadczy to w żadnym razie o gejozie, potrafię sobie wyobrazić, że, zwłaszcza męski, popęd seksualny jest tak silny i obezwładniający, że staje się w określonych sytuacjach niezróżnicowany, w związku z czym ukierunkowuje się na samców, bez seksualnej atrakcyjności odczuwanej wobec nich. Niemniej popieram Tymona (teraz to już stary dziad ale jeszcze w Weselu wyglądał całkiem zachęcająco) bo każde takie wyznanie pomaga odtabuizować tę sferę, która co najmniej w Polsce przejawia cechy fobii, naprawdę, większość facetów na myśl o jakichkolwiek objawach gejozy u siebie a zwłaszcza na myśl o byciu podejrzanym o gejozę przez innych dostaje mdłości. Służy to nikomu. Mimo wszystko Tymon nie mógł sobie w tym samym wywiadzie darować wysypu pełnego przekroju dyżurnych bredni lewicy: patriarchat, mizoginia, bla bla bla, do wyrzygu, nie mogę w to uwierzyć, tzn mogę, wiem że lewusy są wrażliwi i responsywni wobec ucisku mniejszości, sama taka jestem, ale na Boga, to nie pretekst by nie poddawać krytycznej refleksji świata wokół. Przecież gdyby przez chwilę zanalizować te ideologiczne wyziewy to natychmiast dojdzie się do rozsądnego wniosku: hej, przecież to nonsens, nie żyjemy w patriarchacie, to absurd, patriarchat w swoim właściwym znaczeniu istnieje może w Arabii Saudyjskiej, w zachodniej cywilizacji to słowo to przykład tzw les mots bateaux, co oznacza słowa frachtowce w które ładuje się tyle towarów, że już nie znaczą czegokolwiek konkretnego. Krótko mówiąc pod patriarchat podciąga się dziś wszelkie problemy w relacjach męsko żeńskich które można zwalić na facetów i system. Niestety cecha krytycznego osądu rzeczywistości uległa o tych ludzi kompletnej atrofii. Feminizm zrobił wiele dobrego, dziś robi samo zło.
2. Chciałam jeszcze wspomnieć że równie pozytywne wrażenie zrobiło na mnie wyznanie, to już lata temu, ale ostatnio mi się przypomniało, Tomka Jacykowa na temat Kroloppa który najwyraźniej molestował chórzystów. Jacyków beztrosko wyznał że w młodości skumał się z rzeczonym na seks w hotelu i był to dla niego ledwie seksualny epizod i jednocześnie gejowski standard, co oczywiście wywołało lawinę oburzenia i oskarżeń o niską jakość konduity, co by było gdyby teraz to wyznał? Zmietliby go z powierzchni ziemi. Dla mnie to wyjątkowo odświeżające pośród tego bezustannego łkania na wszelkie formy nadużyć seksualnych dokonywane przez facetów przy najwyraźniej każdej okazji. I teraz tak, jak to się dzieje że dziarskie trollopy jak Jacyków, i część hetero facetów jak Tymański traktują seks jako przygodę, wyzwanie, doświadczenie, inspirująco, a pełno kobiet, i mężczyzn (potrafię sobie też wyobrazić geja który dostaje palpitacji na widok waginy i hetero którego traumatyzuje perspektywa bycia zgwałconym analnie ) zupełnie nie potrafi zarządzać swoim życiem seksualnym i seks jawi im się jako element rzeczywistości bardzo niebezpieczny i potencjalnie traumatyzujący. O co tu chodzi? Po to nam były lata emancypacji kobiet by teraz grzęznąć w tej narracji wiecznej ofiary? Skąd ta obsesja gwałtów? Gwałt to kolejne słowo które po metoo dramatycznie podupadło na znaczeniu. Kiedyś mi kojarzył się z brutalnym forsowanym stosunkiem, dziś okazuje się że to często nieudany seks, podczas którego kobieta zmieniła zdanie albo miała zły nastrój. To horror. Ja posiadam radykalne stanowisko w tej sprawie, uważam, że cała sfera seksualna powinna zostać zdepenalizowana, oprócz tzw gwałtu właściwego, czyli sytuacji gdy jednostka zostaje napadnięta i autentycznie zmuszona do współżycia, wszelkie melodramaty między ludźmi polegające na pomyłkach w interpretacji sygnałów itd. nie powinny wchodzić w zakres zainteresowania prawa. Tymczasem w Komentarzach Kodeksowych Kodeksu Karnego Stefańskiego interpretacje i uszczegółowienia problematycznych zachowań seksualnych ciągną się przez dziesiątki stron. Dla mnie takie obwarowywanie prawne intymnej sfery życia człowieka ma wymiar totalitarny i dziwię się że ludziom to nie przeszkadza. Mało tego, dzięki feministkom i tym stukniętym lewicowcom dązy się obecnie by więcej, więcej, więcej wpuszczać biurokracji, administracji, prawa i władzy w tę sferę, bo podobno kobiety są tak nieporadne i zupełnie nieprzystosowane do życia a mężczyźni tak krwiożerczy i zdezadaptowani że te pierwsze wymagają permanentnej ochrony przez tymi drugimi. To się dzieje w chwili gdy to piszę. Wyobrażacie sobie sytuację, gdy facet musi uzyskać bezwzględną werbalną albo pisemną zgodę od kobiety na stosunek? I to forsuje lewica? Przykro mi to pisać, ale te postulaty poświadczają, że te środowiska reprezentują kompletne bankructwo ideologiczne i intelektualne.
Kończę, bo mogłabym w nieskończoność a nie chcę nikogo maltretować.

pokaż cały opis
3.0 / 5 Oceny: 3
Włącz dostęp do 10021 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: The World According to Garp - 1982 - PL
Najlepsze komentarze
avatar
anonim1 (*.*.213.1) wysłano z m.cda.pl 2021-07-17 21:01:12 +3
Wielkie dzięki !! Odpowiedz
avatar
anonim187 (*.*.208.187) 2021-07-20 17:33:47 +1
kopia koszmar Odpowiedz
Tomasz_Piotrowski17 2022-01-21 19:17:47 0
A czy kopia w wersji HD zmieniłaby ten film ?
Film który ukazuje po raz kolejny genezę pewnej grupy, której dziś ukazywać nie wolno. Odpowiedz
avatar
anonim19 (*.*.101.19) wysłano z m.cda.pl 2022-01-16 11:07:46 0
Jaka kopia?, to jest jakis inny film Świat według garp? Odpowiedz
Freud_is_out_and_Foucault_is_in 2022-01-20 15:56:04 0
@anonim19: Kopia w sensie reprodukcja. Odpowiedz
avatar
anonim143 (*.*.176.143) wysłano z m.cda.pl 2021-11-28 15:31:18 0
Dziwny film ani wesoły ani smutny. Odpowiedz
maaaniek4 wysłano z m.cda.pl 2021-10-03 20:42:40 0
Kopia jaka jest taka jest ale grunt ze jest Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie