Jak dbać o skórę? Poradnik od A do Z
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9465 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: dlaCiebietv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2021-06-14

Zapraszamy na kolejny odcinek nowego programu poradnikowo- edukacyjnego. Tematem dzisiejszego odcinka będzie nasza skóra. Rozmawiać będziemy z gośćmi o pielęgnacji, jak poprawić kondycję naszej skóry i czego tak naprawdę nasza skóra potrzebuje.

Skóra naszej twarzy i ciała to bardzo ciekawy i obszerny temat. Zacznijmy może nasz dzisiejszy odcinek od kosmetyków, jakich powinniśmy używać, czym się najbardziej sugerować przy ich zakupie i oczywiście jak przygotować naszą skórę do lata. Opowie nam o tym pani Agnieszka Myślak Biznes Partner Firmy Monat.

W doborze kosmetyków do wieku sugerujemy się wyglądem skóry, czy jest napięta, czy jest bardziej wiotka, czy jest elastyczna, czy ma jakieś problemy trądzikowe. To wszystko zależy również od tego, jak dbamy o siebie od zewnątrz. A jak przygotować naszą skórę do lata? Jeśli nie używamy pilingów, to narasta nam wtedy naskórek. Jeśli nie jest on odpowiednio pilingowany, to robi się gruba skorupka, przez którą żadne kremy się nie przebiją, dlatego bardzo ważne jest używanie pilingów i oczyszczanie naszej skóry. A po pilingu używajmy również maseczki, bo dostarczamy naszej skórze w momencie, kiedy to jest naskórek zredukowany, składniki aktywne, które głębiej wnikną i zrobią cuda z naszą skórą.- powiedziała pani Agnieszka Myślak Biznes Partner Firmy Monat.

Oprócz odpowiednich kosmetyków, by poprawić wygląd swojej skóry, odpowiednia będzie również wizyta w komorze hiperbarycznej. To tez drodzy państwo naturalny sposób na piękno. Więcej o tlenoterapii opowie nam pani Paulina Buchta, właścicielka Gabinetu Hiperbarycznego Tlenoterapia.

Tlenoterapia jest taką formą kosmetyczki od zewnątrz, jest to bardzo ważne. Zabiegi w komorze hiperbarycznej to przede wszystkim dostarczenie sporej ilości tlenu pod zwiększonym ciśnieniem. Taki tlen rozpuszcza nam się w osoczu, limfie, płynie rdzeniowo-mózgowym i rdzeniu kręgowym, docierając do miejsc standardowo niedotlenionych. Także dla naszego organizmu jak najbardziej wskazane. Tak naprawdę, jak dostarczymy tlenu do naszej komórki, to ta komórka ma możliwość regeneracji i to głównie o to chodzi w naszej skórze. Poprzez dostarczenie dużej ilości tlenu, wytwarza też się znacząco kolagen, elastyna, która powoduje, że nasza skóra jest bardziej elastyczna i bardziej jędrna, bardziej odżywiona, świetlista, wygląda po prostu na zdrową.- powiedziała pani Paulina Buchta, właścicielka Gabinetu Hiperbarycznego Tlenoterapia.

Gabinet Tlenoterapii Jaworzno ul. Sportowa 13

Wiemy już jak przygotować naszą skórę do lata, jak ją odżywiać i czy tlenoterapia pomaga naszej skórze, a jeśli chodzi o gładką skórę na lato? Czy jest coś, co może zastąpić nam jednorazowe maszynki do golenia? Na ten temat wypowie się już specjalista Mgr Kosmetologi Aleksandra Bobak z Kliniki Urody ANGEL

Proponujemy zabieg depilacji laserowej. Wiązka lasera dociera głęboko w skórę i nieodwracalnie niszczy cebulkę włosa, natomiast tkanki otaczające zostają nienaruszone. Taki zabieg w zależności od okolicy wykonuje się w odstępach co 4 do nawet 10 tygodni. Jeśli chodzi o bolesność to zależne od predyspozycji osobistych, od indywidualnego odczuwania bólu. Jak należy się przygotować do zabiegu depilacji laserowej? Dzień przed wykonaniem depilacji należy ogolić miejsce zabiegowe jednorazową maszynką. Zabiegu nie wykonujemy na świeżo opaloną skórę, a co za tym idzie, nie należy się opalać minimum 3 tygodnie, przed zabiegiem oraz w trakcie trwania serii zabiegowej.- oznajmiła pani Mgr Kosmetologi Aleksandra Bobak z Kliniki Urody ANGEL

W dzisiejszym odcinku głównym tematem jest nasza skóra, więc nie możemy pominąć kwestii tatuażów. Dowiedzmy się, czy każdy z nas może wykonać sobie tatuaż i jak odpowiednio przygotować naszą skórę do jego wykonania. Opowie nam o tym tatuażystka pani Agnieszka Głowacz ze Studia Tatuażu Ink Me.

Przed wykonaniem tatuażu, najlepiej tydzień przed, miejsce, gdzie będzie on wykonany, smarować jakimś kremem nawilżającym, żeby skóra była jędrna, nawilżona, by się nie targała podczas tatuowania. Przede wszystkim unikać wizyt w solarium, opalania skóry w miejscu, gdzie ma być wykonany tatuaż, bo później nie da się tatuować po takiej skórze. A czy każdy z nas może wykonać tatuaż? Nie każdy. Jeżeli lekarz stwierdził, że mamy jakieś problemy skórne, typu łuszczyca, jakieś alergie, najlepiej wtedy zrezygnować z wykonania tatuażu. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, to jak najbardziej taki tatuaż wykonać można.- powiedziała pani Agnieszka Głowacz ze Studia Tatuażu Ink Me.

To byłoby na tyle w dzisiejszym odcinku. Podsumowując, zdrowa skóra wymaga codziennej pielęgnacji i opieki. Zadbajmy o nią, by zawsze była miękka, zdrowa i promiennie piękna.

Serdecznie zapraszamy już niebawem na kolejny odcinek naszego programu Poradnik od A do Z. Do zobaczenia.


Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl #poradnik

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9465 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Jak dbać o skórę? Poradnik od A do Z
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie