Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15377 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: Robert Marchel
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2021-05-02

Bliskość, to gwarant udanej relacji. Niestety - bardzo często, nawet nieświadomie, oddalamy się od partnera i zaniedbujemy to na tyle, że jakość relacji zdecydowanie spada. Na szczęście popełnianie błędów jest czymś naturalnym. Dzisiaj opowiem Ci o jednym, potężnym sposobie, który znacznie zwiększy poczucie bliskości między Tobą, a Twoim partnerem. Dzięki temu w prosty sposób będziesz mógł wyeliminować błędne zachowania i zapobiegać podobnym sytuacjom w przyszłości.

Znajdź mnie
Strona:
http://jakzdobywac.pl - szeroko o relacjach damsko-męskich
Facebook:
http://www.facebook.com/robertmarchel

Kanał na którym jesteś porusza tematykę relacji damsko-męskich - a jeszcze więcej wiedzy w tym temacie znajdziesz w moich kursach, których pełna lista jest dostępna tutaj: https://kursy.jakzdobywac.pl/

Naukowcy obserwujący pary, które raportowały wysokie zadowolenie ze swojej relacji, zauważyli, że te pary bardzo sprawnie reagowały na emocje drugiej strony. Podobnie w parach, które miały niski współczynnik zadowolenia ze swojego związku, partnerzy mieli tendencję do częstego ignorowania emocji drugiej strony.

Możemy z tego wysnuć wniosek, że skupiając się na zauważaniu i reagowaniu na emocje naszego partnera, łatwiej zbudujemy z nim głęboką więź i nasza satysfakcja z relacji będzie znacznie większa.

Łatwo to zobrazować na przykładzie. Wyobraźmy sobie, że żona wraca po pracy zmęczona i w ewidentnie słabym humorze. Pytanie co zrobi w takiej sytuacji mąż? Czy zapyta ją o to co się stało? Czy będzie słuchał i wspierał żonę po tym co usłyszy? Czy może nawet nie zapyta o przyczynę ewidentnie gorszego nastroju i dla własnego bezpieczeństwa zniknie w innym pokoju? Właśnie na tym polega różnica w reagowaniu na emocje.

Pierwszym krokiem zawsze jest zauważenie emocji u partnera. Nie muszą to być nieprzyjemne emocje - równie dobrze może tam być radość lub podekscytowanie, o które również warto zapytać.

Nie będziesz w stanie odpowiednio zareagować, kiedy nie zobaczysz, że Twój partner potrzebuje się podzielić swoimi emocjami.

Czasami sygnały od Twojego partnera mogą być oczywiste i ta osoba sama Ci powie co się dzieje i czym chce się z Tobą podzielić - to jest najprostsza sytuacja.

Czasami, możesz tylko podejrzewać, że Twój partner np. ma gorszy humor i wtedy koniecznie warto o to dopytać. Mam wrażenie, że nie masz humoru. Powiesz mi co się stało?

Warto sobie uświadomić, że właśnie w takim momencie pokazujesz swojemu partnerowi, że jesteś dla niego wsparciem i zawsze ma kogoś, komu może się wygadać - dzięki temu będziecie mieli okazję, żeby zbliżyć się do siebie.

Jeśli regularnie będziesz ignorował takie momenty, to coraz bardziej będziesz się oddalał od swojego partnera i zaczniecie żyć bardziej obok siebie niż ze sobą.

Oczywiście kolejnym krokiem jest wysłuchanie Twojego partnera. Niby takie proste zadanie, a jednak często nie potrafimy dać pełnej uwagi drugiej osobie. Kiedy partner chce porozmawiać, to rozmawiamy na pół-gwizdka - trochę słuchając, a trochę patrząc się w telefon czy komputer. Albo zamiast słuchać i pozwolić się wygadać, przechodzimy zbyt wcześnie do własnych wniosków.
Jest wiele rzeczy, które w takiej sytuacji mogą pójść nie tak - dlatego już w następnym nagraniu powiem o czterech bardzo powszechnych błędach w komunikacji, które utrudniają budowanie więzi z partnerem. Jeśli nie chcesz przegapić filmów na temat relacji, to koniecznie subskrybuj ten kanał.

A jeśli chcesz sprawdzić w jakim stanie jest Twoja relacja, to zapraszam do wypełnienia zupełnie bezpłatnego testu związku, który znajdziesz na testzwiazku.pl

Do zobaczenia,
Robert Marchel

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15377 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Szybki sposób na zbudowanie bliskości
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie