Pozornie absurdalna zagadka: czy można żyć bez jedzenia? doprowadza do niezwykłych wniosków z pogranicza nauki i filozofii. Czy można żywić się wyłącznie światłem? To pytanie przypomina żart lub zapowiedź historii science-fiction. Jednak jest to również problem, z którym od lat borykają się naukowcy, badający kwestię breatharianizmu. Jest to zjawisko, polegające na zaprzestaniu przyjmowania pokarmów i płynów, a także prowadzeniu szczególnego stylu życia, w którym jedzenie podlega całkowitej eliminacji i jest zastępowane bezpośrednio przyswajalną energią świetlną, zwaną praną.
Austriacki reżyser P. A. Straubinger bada fenomen indyjskiego jogina, który rzekomo od ponad 70 lat nie przyjmuje pokarmów i wody, trwając dzięki energii światła. Poszukując odpowiedzi na pytanie czy historia jogina to humbug czy rzeczywistość, przedstawia opinie naukowców, lekarzy oraz osób, które mają podobne doświadczenia jak asceta Prahlad Jani. Czy to rzeczywiście odmienny, ekstremalny stan świadomości pozwala na oszukanie nauki, oszukanie potrzeb fizjologicznych ludzkiego organizmu? Po obejrzeniu filmu widzowie muszą podjąć decyzję, w co wierzyć..
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.