Obcy Przymierze (Alien Covenant2017-Prometheus) Lektor Pl 1080p.
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9300 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar

Na podstawie Prometheus2012.

Krótko po swojej aktywacji, David rozmawia z Peterem Weylandem w apartamencie nad jeziorem. David wyraża się z niechęcią służenia ludziom mimo że on sam jest nieśmiertelny, a ludzie nie. Wiele lat później, statek Przymierze wiozący 2000 kolonistów będących w hibernacji, jest w drodze na planetę Origae-6. W pewnym momencie statek został uderzony przez falę powodującą awarię na pokładzie. Załoga szybko wybudza się, ale nie obeszło się bez strat. Śmierć poniósł mi.n. kapitan załogi, a zarazem mąż Daniels - Jake Branson który nie zdążył wybudzić się na czas i został spalony. Zginęło również 47 kolonistów.

Oficer statku Przymierze Chris Oram przyjmuje obowiązek zastąpienia martwego kapitana. W trakcie spaceru w przestrzeni kosmicznej w celu przeprowadzenia napraw powierzchni statku, pilot Tennessee odbiera zniekształconą transmisję za pośrednictwem systemów komunikacyjnych. Kiedy podążali za sygnałem do jego źródła, odkryli że pochodzi on z pobliskiej planety, której warunki teoretycznie umożliwiają, by zamieszkała na niej ludzkość. Jako że planeta wydawała się pozornie doskonałym domem, od której dzielą jedynie tygodnie, dodatkowo żaden z członków załogi nie chciał wracać do hipersnu, Oram podejmuje decyzję zbadania tejże planety. Daniels jest temu przeciwna, lecz jej protest został odrzucony.

Po dotarciu do niezbadanego świata, Tenesse, Ricks i Upworth pozostają na pokładzie Przymierza podczas, gdy reszta załogi ląduje transporterem na planecie. Odkrywają świat pełen roślinności, jednak tajemniczo pozbawiony życia zwierzęcego. W trakcie eksploracji terenu, jeden z badaczy depcze po kilku kokonach jajowych, powodując że niezauważalnie wpada do jego ucha tzw. Mota. Dalsze przeszukiwania doprowadzają zespół do Niszczyciela, w którym znajdują nieśmiertelnik należący do Dr. Elizabeth Shaw, a także źródło transmisji. Ekspedycja musi jednak zostać przerwana, ponieważ u Ledwarda pojawiły się niepokojące objawy. Karine szybko zabiera go na pokład transportowca, tam dochodzi do rozerwania jego pleców przez Neomorfa, który zaraz potem zabija również Karine. W desperackiej próbie zabicia stworzenia, Faris przez przypadek strzela do kilku wybuchowych beczek, co spowodowało eksplozję statku, w której zginęła. Neomorf uciekł. Na zewnątrz, ginie również Hallett, u którego Neomorf wydostaje się poprzez rozerwanie gardła. Dorosły już Neomorf, atakuje załogę uśmiercając Ankora. Walter traci rękę ratując tym samym Daniels. Gdy pierwsza istota została zabita, zespół został zaatakowany przez drugiego Neomorfa, który wymknął się ze statku. Nagle przybywa tajemnicza osoba w kapturze wystrzeliwująca flarę, która odstraszyła istotę. Zespołowi nie udało się skontaktować z Przymierzem ze względu na burzę, wobec czego podążają za tajemniczą osobą, która ich prowadzi do pobliskiego zrujnowanego miasta pełnego martwych ciał Inżynierów. Po dotarciu do rozległej świątyni, osoba ujawnia się jako android David, jedyny ocalały spośród załogi Prometeusza. Wyjaśnia, że również on i Shaw dziesięć lat temu przybyli na tą samą planetę. W wyniku katastrofy Niszczyciela Shaw zginęła, przez co David został sam.

David i android z Przymierza Walter, ulepszona wersja tego samego modelu, spędzają czas w świątyni. Jednak David czując się rozczarowany brakiem emocji i wyższych aspektów jego nowszego modelu, uznając je za zbyt niebezpieczne zabija Waltera. Tymczasem ocalały teraz w pełni rozwinięty Neomorf, infiltruje świątynię i zabija Rosenthal. David odkrywa kreaturę, z którą zdaje się porozumiewać, jednak Oram otwiera ogień w stronę bestii zabijając ją. Żąda od Davida żeby powiedział mu jaki jest jego rzeczywisty cel działań na tej planecie. David prowadzi go do laboratorium, a zaraz potem do niższego poziomu świątyni, gdzie znajduje się kilka jaj. Z jednego z nich wyskakuje Facehugger, który wskakuje na twarz Orama.

David czeka po czym, obserwuje rozerwanie klatki piersiowej Orama przez Chestburstera. Podczas gdy reszta oficerów bada, sierżant Lopé zostaje zaatakowany przez Facehuggera. Cole odcina istotę od twarzy sierżanta, lecz jego policzek zostaje poparzony. Zaraz potem Cole zostaje zabity przez dorosłego Obcego, a Lopé ucieka. Gdzie indziej w świątyni, Daniels odkrywając prawdę o śmierci Elizabeth Shaw, natyka się na Davida. On potwierdza jej przypuszczenia, że tak naprawdę Shaw nie zginęła w wyniku katastrofy statku, a wykorzystał ją do własnych eksperymentów. Została ocalona przez Waltera, który jako że jest nowszym modelem, zdolny jest do samonaprawy. Pomiędzy dwoma Androidami dochodzi do walki, a Daniels ucieka razem z Lopé. Udaje się skontaktować z Przymierzem, Tennessee wysyła niewielki statek mający zabrać ich z planety. Daniels, Lopé i Walter docierają na statek, na jego powierzchni Daniels stacza pojedynek z Obcym, który kończy się zgnieceniem bestii żurawiem statku.

Po powrocie na pokład Przymierza ocaleni, przygotowują się do ponownego wkroczenia w hipersen. Jednak Daniels i Tennessee odkrywają, że Lopé został zabity przez Chestburstera. Obcy szybko zabija Ricksa i Upworth będących pod prysznicem. Daniels i Tennessee z pomocą Waltera, ostatecznie wyrzucają Obcego w przestrzeń kosmiczną. Później, gdy Daniels wróciła zapaść w hipersen późno się zorientowała, że android nie jest Walterem tylko Davidem, który obciął sobie rękę, aby nie zostać wykrytym. Będąc sam na pokładzie, David wypluwa dwa niewielkie Embriony i umieszcza je w schowku pełnego kolonistów będących w hiperśnie.

pokaż cały opis
4.0 / 5 Oceny: 5
Włącz dostęp do 9300 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Obcy Przymierze (Alien Covenant2017-Prometheus) Lektor Pl 1080p.
Najlepsze komentarze
naidol 2021-02-02 00:07:09 +8
majstersztyk..... Odpowiedz
avatar
anonim254 (*.*.16.254) 2021-02-15 02:50:51 +2
najslabsza ze wszystkich czesci, coz widac bylo brak srodkow a i rezyser ma swoje lata... Odpowiedz
avatar
anonim195 (*.*.242.195) wysłano z m.cda.pl 2021-04-11 14:13:48 0
@anonim254: glupoty piszesz Odpowiedz
romekm 2021-02-10 20:36:47 +2
klasyk dobre kino 9/10 Odpowiedz
sebastiangrzegorczyk 2021-04-24 21:08:16 0
slaby nie to kiedys ciarki na calym ciele Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Nowy 2067 (2020) Lektor PL premium Ziemia zostaje spustoszona przez zmiany klimatyczne. Pracownik podziemnego tunelu zostaje nagle przeniesiony do przerażającego, nowego świata pełnego nieznanych niebezpieczeństw, gdzie musi walczyć o ocalenie rasy ludzkiej.
Kaczki z gęsiej paczki (2018) Dubbing PL premium Zwariowana gęś wkracza do akcji!

Zobacz już teraz w CDA Premium!

Logowanie