02.12.2020 Zasoby naturalne w Polsce. Projekt uwłaszczenia zasobów naturalnych - Krzysztof Tytko (cz. 2) | PNK
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10015 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar

Strona Komitetu → https://www.facebook.com/okopzn

Mgr inż. Krzysztof Tytko w swej prelekcji podczas konferencji pt.: Autonomiczność i niezależność Polski wypowiedział się w temacie: Zasoby naturalne Polski dobrem wspólnym wszystkich Polaków. Energetyka kraju.

W swoim wystąpieniu udokumentował swoją aktywność w sferze próby dotarcia do polityków z propozycją rozwiązań wykorzystujących polskie zasoby, a tym samym zapewnienia stabilizacji polskiemu górnictwu i dążenia do niezależności energetycznej Polski. Wspomina w wystąpieniu, że niestety nie było odzewu i zainteresowania z ich strony.

Przedstawienie projektu uwłaszczenia zasobów naturalnych przez naród oraz propozycji aktów prawnych zabezpieczających interesy narodu polskiego są głęboko przemyślanym rozwiązaniem, a wyliczenia dywidend na jednego mieszkańca są dowodem na to, że możemy bogacić się, jako naród, a tym samym żyć na wyższym poziomie.

Przedstawiony projekt Narodowego Koncernu Surowcowego i Narodowych Aktywów Strategicznych jest najlepszym rozwiązaniem. Rozwiązanie to zagwarantuje kontrolę nad wspólnym majątkiem narodowym oraz sprawiedliwy podział zysków na poszczególnych udziałowców.

Natomiast w pierwszej części wystąpienia Krzysztof Tytko przede wszystkim zwrócił uwagę na uśpione zasoby naturalne Polski, ich różnorodność i ilość, które mogłyby zapewnić takiemu krajowi jak Polska niezależność energetyczną oraz zaspokajanie zapotrzebowania w coraz to popularniejsze pierwiastki ziem rzadkich.

Przedstawienie ogólne metod wydobywczych pozwoliło zrozumieć, jakie możliwości mamy w kraju i w jakim kierunku powinna być prowadzona polityka wydobywcza.

Zaskakujący jest fakt, a zarazem smutny, że tzw, metoda podziemnego zgazowania węgla zawiera większą ilość pozytywów, aniżeli negatywów i nie zyskała wsparcia od strony politycznej osób rządzących i ustanawiających polskie prawo.

Z wystąpienia Pana Krzysztofa dowiadujemy się, jakie sektory są strategiczne i które z nich powinny być pod kontrolą państw. Niestety posunięcia polityczne nie idą w tym kierunku.

Link do pierwszej części wystąpienia: https://www.cda.pl/video/624269957
_______________________

Uczestnikami konferencji pt.: Autonomiczność i niezależność Polski w ramach Projektu Normalny Kraj w regionie południowym byli przedstawiciele różnych środowisk.

Prelegenci zabierający głos przedstawili swoje przemyślenia i analizy, a wnioski przedstawili z różnych perspektyw. Zaakcentowali wagę jedności oraz świadomości narodowej w autonomiczności i niezależności kraju oraz zagrożenia wynikające ze sterowania zewnętrznego.

Na kształt ich wypowiedzi miał wpływ wspólny zasadniczy cel autonomiczność i niezależność kraju, który był inspiracją dla wystąpień i kreatorem wyrażanych przez nich myśli.
__________________

Zapraszamy również na nasze strony:
www: https://normalnykraj.pl/
facebook: https://www.facebook.com/NormalnyKraj

Źródło https://youtu.be/8uI56A_n9dE

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10015 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: 02.12.2020 Zasoby naturalne w Polsce. Projekt uwłaszczenia zasobów naturalnych - Krzysztof Tytko (cz. 2) | PNK
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie