DP072 Skrupulatne posłuszeństwo przepisom liturgicznym (Wj 22, 28)
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10604 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: Zakochany w Biblii
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-12-01

Nie będziesz się ociągał z ofiarą z obfitości zbiorów i soku wyciskanego w tłoczni. (Wj 22, 28)
Im głębiej poznajemy Prawo Boże, tym bardziej uświadamiamy sobie, że współczesna religia katolicka coraz bardziej odbiega od Bożych zamysłów. Od 150 lat Niepokalana Maryja Dziewica objawia się licznie na całym świecie, aby przywołać z powrotem swoje dzieci do głębokiej wiary poprzez nawrócenie, modlitwę, post i pokutę. Nawoływanie do pokuty było bardzo naglące w objawieniach fatimskich. Ludzie pytali siostrę Łucję, na czym ta pokuta ma polegać. Siostra Łucja tak odpowiedziała:
Bóg pragnie aby duszom wyjaśnić że prawdziwa pokuta, której on obecnie żąda, to przede wszystkim ofiara z wypełniania naszych religijnych i codziennych obowiązków i zachowywanie Bożego Prawa To ofiara, którą każdy z nas osobiście ponosi ażeby prowadzić życie sprawiedliwe z zachowywaniem Bożego Prawa.
Wbrew powszechnie dzisiaj panującej bylejakości, Bóg w Kodeksie Przymierza prosi nas o to, żeby nasze posłuszeństwo Prawu Bożemu było dokładne i SKRUPULATNE. To słowo zupełnie znikło ze współczesnych słowników religijnych, a jednak tego właśnie Bóg od nas żąda. Jeśli nie jako wyraz czystej sprawiedliwości, to przynajmniej niech będzie jako wyraz naszej pokuty.
Jezus Chrystus potwierdził, że od chrześcijan również oczekuje skrupulatności. Możemy to na przykład przeczytać w Ewangelii świętego Mateusza:
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. (Mt 23, 23)
To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. - Czyli w Nowym Testamencie nie chodzi tylko o miłosierdzie i wiarę. Pan Jezus chce, żebyśmy oprócz miłosierdzia skrupulatnie przestrzegali wszystkich przepisów prawa moralnego, społecznego i liturgicznego. Księża w obecnych czasach niestety bardzo niedbale przestrzegają przepisów prawa, co Maryja zapowiedziała już w La Salette. Bardziej szczegółowo przedstawiła swoje przesłanie księdzu Gobbiemu:
Wola Boża zobowiązuje do codziennej wierności obowiązkom swojego stanu. Chodzi o wierność w najdoskonalszym wykonywaniu nawet najmniejszych rzeczy, o spełnianie wszystkiego z miłością, o przeżycie każdej chwili dnia zgodnie z Bożym pragnieniem. (nr 260)
Prowadzę was drogą doskonałego wypełnienia woli Pana. To jest wolą Bożą, byście wypełniali doskonale zobowiązania waszego kapłańskiego stanu. (...) Jest wolą Pana, abyście również w swoich działaniach apostolskich postępowali zgodnie z normami określonymi przez Kościół. (...) Oto dlaczego prowadzę was każdego dnia drogą doskonałego wypełniania Bożej woli: żebyście w Świętej Świątyni waszego kapłańskiego życia mogli oddać Przenajświętszej Trójcy największą chwałę. (nr 321)
Odprawiajcie Mszę Świętą z miłością, zachowując ściśle przepisy liturgiczne. (nr 421)
Te uwagi wpisują się w duchu Kodeksu Przymierza, ale bardzo sprzeciwiają się poglądom katolików nowoczesnych, otwartych i postępujących. Nas to jednak utwierdza w przekonaniu, że nasz wysiłek wkładany w lepsze poznawanie Bożego Prawa jest najlepszą inwestycją, jaką możemy zrobić dla samych siebie oraz dla nawrócenia grzeszników.


DP072 Zakaz zmieniania kolejności praw dotyczących ofiar z plonów (Wj 22, 28)

Słowa kluczowe (dla wyszukiwarek)
Biblia Pięcioksiąg Tora
Stary Testament Tanach
Księga Wyjścia Szemot Exodus
Mojżesz Aaron faraon
Judaizm Religia żydowska Żydzi

pokaż cały opis
W katalogu: 613 Duchowych Przykazań
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10604 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: DP072 Skrupulatne posłuszeństwo przepisom liturgicznym (Wj 22, 28)
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie