Ukraińska zagadka
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9976 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: dlaCiebietv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-10-29

W jednym z jaworznickich ogrodów od bardzo wielu lat rośnie sobie okazała bylina przywieziona swego czasu jako niewielka sadzona z Ukrainy. Poproszono mnie, aby ustalić, jaki to gatunek.

Cóż wiele wszelakiego zielska w życiu widziałem, ale coś takiego po raz pierwszy. Podejrzewam, że to coś z botanicznej rodziny Asteraceae. Nieliczne niebieskie kwiaty języczkowe i żółte rurkowe pośrodku można zobaczyć na nieostrym zdjęciu. Część kwiatów a moim zdaniem drobnych koszyczków wyrasta w kątach ulistnionej łodygi.

Niestety o diagnozę zostałem poproszony zdecydowanie za późno. Na razie widać okółki drobnych kwiatów lub kwiatostanów po części wyrastających z kątów liści ulistnionej łodygi. Poza tym wszystkie liście tej byliny są trójlistkowe. Spodem są one jaśniejsze niż górą.

Jakby to powiedzieć Grzegorzek nie wszystko wie od razu. Czasem zdarzają się rośliny, których oznaczenie zajmuje mi i moim przyjaciołom z bio-forum więcej czasu.

Kiedy będzie wiadomo co to wówczas odpowiedź pojawi się w komentarzu pod filmem. W najgorszym przypadku poczekamy sobie do przyszłego sezonu wegetacyjnego.
Piotr GrzegorzekMateriał pochodzi ze strony http://www.jaw.pl

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9976 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Ukraińska zagadka
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie