Docteur Semmelweis / Doktor Semmelweis (1995) LEKTOR PL

Docteur Semmelweis / Doktor Semmelweis (1995) LEKTOR PL

Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Nie kupuj kota w worku, 14 dni darmowego testu!
W każdym momencie możesz zrezygnować. Nie chcesz korzystać? Nie płacisz!
Po okresie bezpłatnym tylko 66 groszy dziennie - 19,90 zł za miesiąc.
Ten film znajduje się w poczekalni.
avatar
Dodał:

Jest rok 1848. W wiedeńskim szpitalu położniczym zastraszająco wzrasta liczba zgonów w wyniku gorączki połogowej. Doktor Semmelweis z Akademii Medycznej pracuje naukowo. Jest też jednym z lekarzy podległego Akademii szpitala i żywo interesuje się losem kobiet, próbuje za wszelką cenę ratować ludzkie życie. Prowadzi badania, by odkryć przyczyny tak wielkiej śmiertelności. Semmelweis pracuje w zespole doktora Bartcha, gdzie mimo fatalnej sytuacji liczba zgonów jest i tak mniejsza niż na oddziale profesora Kleinego, który jest nadwornym lekarzem samego cesarza. Na tym tle dochodzi do ostrego konfliktu. Profesor nie znosi żadnych uwag ze strony innych medyków, uważa, że sam jest najlepszym specjalistą. Tymczasem Semmelweis próbuje podawać w wątpliwość wiedzę profesora na temat gorączki połogowej, prowadząc własne badania i wprowadzając nowe zasady w szpitalu. Po jego stronie jest dyrektor lecznicy, profesor Skoda, ale niewiele ma do powiedzenia, gdy za profesorem wstawia się sam minister. Na jakiś czas młody lekarz zostaje zawieszony w pracy za sprawą pięknej profesorowej, która romansuje z ministrem. Załamanego, zrezygnowanego Semmelweisa pociesza piękna praczka, która pomaga mu prowadzić dom. Lekarz żeni się z Katią, choć zdaje sobie sprawę, że w oczach kolegów medyków to prawdziwy mezalians. Troskliwa i mądra życiowo żona staje się jego podporą, daje mu siły do walki. Kiedy Katia zachodzi w ciążę ich szczęście sięga zenitu. Lekarz odbiera poród w domu. Rodzi się piękny chłopak. Matka umiera wskutek gorączki połogowej, okrutny los nie oszczędza też dziecka. Semmelweis, który był akurat wezwany przed komisję, nie mógł im pomóc. Miał przedstawić wyniki swoich badań. Został wykpiony przez cały świat lekarski. Otrzymał zakaz wykonywania zawodu. Przeżycia z powodu niepowodzeń w pracy zawodowej, śmierć żony i dziecka doprowadziły go do obłędu. Skończył w szpitalu dla umysłowo chorych.

Francja/Polska | 1995 | 100 min. |
Obsada: Philippe Volter, Fanny Bastien, Marc de Jonge, Maria Pakulnis, Piotr Gąsowski, Krzysztof Kumor
Reżyseria: Roger Andrieux

pokaż cały opis
Odsłony: 2518
5.0 / 5 Oceny: 1
Zaloguj się, aby zagłosować
Najlepsze komentarze
dori12qWezx 2016-04-10 19:35:09 +6
Dramat biograficzny, dobry film! życie wielu prekursorów nie było usłane różami… Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie