Inwazja: Bitwa o Los Angeles / Battle: Los Angeles (Akcja, Sci-Fi, 2011) lektor
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10018 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: Tomcio

Od lat na całym świecie - Buenos Aires, Seul, Francja, Niemcy czy Chiny - dokumentowane są przypadki pojawienia się UFO. Ale w roku 2011 to, co kiedyś było tylko znakiem na niebie, stanie się przerażającą rzeczywistością. Ziemia zostanie zaatakowana przez nieznane siły. Podczas gdy ludzie będą świadkami upadku największych miast świata, Los Angeles stanie się ostatnim bastionem ludzkości w bitwie, której nikt się nie spodziewał. I to przed sierżantem marines (Aaron Eckhart) i jego nowym plutonem będzie postawione zadanie starcia z wrogiem, z jakim nigdy do tej pory nie mieli do czynienia.

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 2
Włącz dostęp do 10018 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Inwazja: Bitwa o Los Angeles / Battle: Los Angeles (Akcja, Sci-Fi, 2011) lektor
Najlepsze komentarze
avatar
anonim14 (*.*.123.14) 2020-10-25 22:50:35 +5
żyt dowódca putonu uratuje świat. :D Odpowiedz
avatar
anonim128 (*.*.234.128) wysłano z m.cda.pl 2020-11-26 00:48:52 +3
@anonim14: Wracaj do szkoly nauczyc sie pisac rasistowska parówo Odpowiedz
avatar
anonim128 (*.*.234.128) wysłano z m.cda.pl 2020-11-26 00:49:29 +3
Bardzo dobry film Odpowiedz
avatar
anonim109 (*.*.201.109) 2020-11-10 19:42:39 +1
całego oddziału o mało nie wytłukli dla czwórki cywilów-GJ... Odpowiedz
avatar
anonim24 (*.*.228.24) 2021-12-02 01:44:48 0
Generalnie jest to porządny kawałek dobrego kina sci-fi.
Ale...
Gdyż pomimo tego, że przy okazji zadbano tutaj o ten niezbędny realizm, który jest bazą tego filmu, to wyszło to jednak, tak bardziej komiksowo, niż realnie. I zasadniczo jest to ta podstawowa, bardzo zbędna wada, by mieszać dramat, czy psychologię do tego typowego filmu science fiction. Bo w rezultacie te połączenia często niestety knocą całą ideę filmu. Gdyż powstaje wokół tego chaotyczna kołymyja, często nie uporządkowana jak należy i zbytnio nie poukładana w znaczeniu, że jedne wątki się gubią, a kolejne zacierają. I w rezultacie nic dobrego z tego nie wynika.
Tutaj, jest z tym nareszcie nieco lepiej na szczęście, niczym w Helikopterze w ogniu. Wartka akcja biegnie wciąż zwarcie do przodu, trzymając się całości i skupiając się na głównym kontekście. Bo kino sci- fi, to kino sci-fi, jak przede wszystkim ma by widać tą fantastykę naukową, reszta to już tylko dodatki dla picu, bez których produkcja równie dobrze mogłaby się obejść.
Krótko mówiąc, chłopaki się tu postarali, pokazując to bazowe sci-fi po mistrzowsku, przykładowo w przeciwieństwie do Wojny światów - też bardzo dobrego kina - gdzie jednak to sci- fi odgrywa z kolei raczej tą bardzo drugorzędną rolę. Ponieważ podstawę tej drugiej produkcji stanowi dramat mężczyzny usiłującego siłą rzeczy w błyskawicznym tempie dorosnąć wreszcie do roli dobrego i zaradnego ojca. Zatem, tutaj to sci-fi odgrywa rolę zaledwie poboczną, stanowiąc błyszczącą okładkę dla treści owego dramatu.
Natomiast w Bitwie o Los Angeles, jest dokładnie na odwrót, że te łączone pierdoły nareszcie nie mącą i nie zakłócają tego rasowego klimatu sci- fi. I pod tym względem jest to na pewno dosyć unikatowa produkcja na przełomie ostatnich lat, gdzie zadbano o porządek i harmoniczność.
Aczkolwiek, niestety troszeczkę przesadzono z naciskiem dbałości o jednoczesne zachowanie tego względnego realizmu, który w efekcie tej swoistej nadopiekuńczości dosyć często zdaje się przewrotnie często wymykać się spod kontroli. Co też psuje iluzję tego względnego realizmu. Przykładowo, miejscami to zachowanie żołnierzy i ich dialogi, toż to po prostu zakrawa szybciej na bajkę, a nie na żadne wojsko, nie rzadko dalece odbiegając od prób zachowania tego realizmu, niżeli mając go niejako przybliżać.
Mówiąc z grubsza, role aktorów niepotrzebnie trzymają się tutaj tego komiksowego fasonu po super bohatersku, skoro jest to film, który zarazem stara się usilnie trzymać zakładanych realiów. I niestety ten rażący po oczach defekt, zdaje się automatycznie mocno obniżać wartość tego filmu. No choćby dlatego, że akurat jest to zdecydowanie poważniejsze kino, a nie jakaś tam zwykła bujda typu Żołnierze kosmosu. ... Odpowiedz
Kentico 2021-09-13 22:19:03 0
Jeden z najlepszych filmów tego gatunku. W zalewie g..na o zombi i epidemii straszliwego wirusa, amerykanie od czasu do czasu potrafią zrobić coś dobrego. Polecam. Odpowiedz
avatar
anonim200 (*.*.50.200) wysłano z m.cda.pl 2021-07-03 23:40:29 0
SUPER. Polecam. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie