Co zrobić z wodą z basenu?
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 8693 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: Działka i Ogród Naszą Pasją
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-08-16

Baseny ogrodowe to coraz powszechniejsze miejsca atrakcji dla młodszych i starszych obecne na działkach ROD i w ogrodach przydomowych.

O ile te mniejsze, kilkudziesięciolitrowe nie są problematyczne, tak te mające po kilkaset lub kilka tysięcy litrów wymagają już specjalnej obsługi, zwłaszcza w kontekście dbania o jakość wody.

Wodę należy oszczędzać, dlatego też stosuje się różne środki do jej uzdatniania, klarowania i utrzymywania w stanie, który gwarantuje bezpieczeństwo dla kąpiących się.

Więcej o wodzie basenowej na naszej stronie: https://www.dionp.pl/co-zrobic-z-woda-z-basenu-ogrodowego/

Jako posiadacze basenu od 2 lat uczymy się i słuchamy specjalistów, dlatego też wypracowaliśmy sposób dbania o wodę, którą mamy w basenie przez okres 2-3 miesięcy (napełniamy basen w czerwcu lub lipcu i woda stoi w nim do września).

Wody basenowej nie marnujemy, zwłaszcza, że w naszym jest ponad 4 tysiące litrów. Stosujemy ją w ogrodzie, dlatego musimy dbać o to, żeby była bezpieczna dla roślin oraz makro i mikroorganizmów które mamy choćby w glebie. Nie sztuką jest zabić pożyteczne grzyby, bakterie i inne żyjątka np. chlorem, ozonem czy toksycznymi dawkami witaminy C.

Wodę basenową po sezonie kąpielowym staramy się zrekultywować czyli przywrócić w niej pożyteczne życie mikrobiologiczne, które chemia basenowa zabiła. To tym bardziej ważne u tych osób, które wodę z basenu pompują do oczek wodnych i stawów, gdzie żyją różne organizmy (owady, ryby, płazy itd.).

Zachęcamy do poczytania opinii ekspertów na temat witaminy C w basenie i jej wpływu na środowisko. My od tego roku zrezygnowaliśmy z jej stosowania w trosce o środowisko.

Autorzy filmu: Paweł i Beata Bereś (Działka i ogród naszą pasją)

#cozrobićzwodązbasenu #witaminacdobasenu #DIONP

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 8693 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Co zrobić z wodą z basenu?
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie