Wszyscy wiedzą tylko nie złodziejski, opłacony przez talmudystów prokurwatorek-szmalcownik
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10635 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

https://youtu.be/KBFLNrCqyGY - Nękają mnie jak bydło - dr Zbigniew Kękuś o rasizmie elit

Jolanta Brzeska, założycielka Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów zginęła w do dziś niewyjaśnionych okolicznościach. A sprawa staje się dużo bardziej zagadkowa jeżeli pozna się akta śledztwa. Przyjrzała się im Daria Górka z programu "Czarno na Białym".

Pięć lat po makabrycznej śmierci Jolanty Brzeskiej, której spalone ciało znaleziono w Lesie Kabackim, w sprawie wciąż więcej jest znaków zapytania, niż faktów. Prokurator prowadzący śledztwo przyjął jako założenie, że założycielka Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów została zamordowana, ale sprawcy nie udało się ustalić. Dlatego dwa lata temu sprawa została umorzona.

Bliscy Brzeskiej nie mogą się z tym pogodzić. Podejrzewają, że jej śmierć miała związek z działalnością w ruchu lokatorskim. – Nie wiem, czy zdecydowałaby się na stawanie okoniem, gdyby wiedziała, że tyle może stracić – mówi dziś Magdalena Maria Brzeska, córka Jolanty.

Mówiła: jestem zastraszana

Od lat 50. Jolanta Brzeska żyła w kamienicy na Mokotowie, w mieszkaniu komunalnym. W 2006 roku nowy właściciel przejął od miasta część kamienicy, wraz z mieszkaniem kobiety. Według córki Brzeskiej, wtedy zaczęły się szykany, które miały ja zmusić do opuszczenia lokalu. W archiwum TVN 24 zachowały się jej wypowiedzi. - Przeżyliśmy koszmar, jak walił i piłował drzwi, baliśmy się pożaru. Nie mogę spać po nocach, jestem zastraszona, cały czas czuję niepokój o jutro – mówiła nam w grudniu 2008 roku.
Rok wcześniej, wraz z innymi mieszkańcami kamienicy, założyli Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów – organizację, która zrzeszała ludzi walczących z kamienicznikami. Chodzili na rozprawy, interesowali tematem media, studiowali prawo lokatorskie.

- Była jedną z niewielu, której udawało się wygrywać sprawy, dlatego ludzie do niej garnęli – wspomina Janusz Baranek ze stowarzyszenia. – Poznała sposoby działania ludzi przejmujących budynki i musiała za to zapłacić życiem – dodaje.

Podobnie uważali biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Sehna w Krakowie, którzy stworzyli portret psychologiczny potencjalnego zabójcy. "Można przypuszczać, że sprawcy byli osobami związanymi ze sprawą odzyskiwania nieruchomości lub zostali wynajęci przez takie osoby" – pisali. Ich opinia miała pomóc śledczym zawęzić kręg podejrzanych, ale podejrzanych ostatecznie nie wskazano.

Błędy przy zbieraniu dowodów

- Nie ma żadnego dowodu wobec osób, z którymi pani Brzeska była skonfliktowana, nawet w tym zakresie nie ma motywu, ponieważ nie można utożsamiać pewnego konfliktu sądowego z motywem zabójstwa – twierdzi przyznaje Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Janusz Baranek twierdzi, że dowody zostały zatarte. Pytanie tylko, czy świadomie, czy przez nieudolność policjantów. Prokuraturze nie udało się ustalić, jak ofiara znalazła się w Lesie Kabackim, gdzie znaleziono jej spalone ciało. Nie wiadomo kiedy i dlaczego wyszła z mieszkania zostawiając portfel i telefon, a także co stało się z jej aparatami słuchowymi.

O niewłaściwym zabezpieczeniu materiału dowodowego znalezionego na miejscu napisali także eksperci z Instytutu Sehna we wspomnianej opinii.

- Umorzenie postępowania z powodu niewykrycia sprawcy, nigdy nie jest sukcesem prokuratury, ani policji. To rodzaj porażki, ponieważ stwierdzamy, że zostało popełnione przestępstwo, ale jednoczenie nie umiemy ustalić sprawcy. Czasami mimo wykonania wszystkich czynności dowodowych na dany czas sprawcy ustalić nie można – broni działań śledczych prokurator Nowak. Popełnionych błędów nie dostrzega.

Daria Górka /b/ec

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zginela-bo-wiedziala-za-duzo-tajemnica-smierci-brzeskiej,190987.html

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 2
Włącz dostęp do 10635 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Wszyscy wiedzą tylko nie złodziejski, opłacony przez talmudystów prokurwatorek-szmalcownik
Najlepsze komentarze
swi5119 2022-04-22 21:11:01 0
Żydowska bladź! Odpowiedz
avatar
anonim56 (*.*.208.56) 2017-01-21 20:25:26 0
a wegetarianie i masoni na rowerach, jeżdżący po wegańskich szlakach, nawiedzani przez kosmitów - to tak a'propos tych talmudystów w tytule, ale czego spodziewać się po ludziach o nikłej inteligencji, co nie potrafią normalnie wrzutki opisać....ot cymbały Odpowiedz
avatar
anonim206 (*.*.129.206) 2022-07-07 13:03:21 0
@anonim56: stul PYSK PEDOFILU ZABIJ4EEEEEE PEDOFILU I PEDOFILAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA moSakowskieg0o zabijemyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy Odpowiedz
avatar
anonim37 (*.*.240.37) 2018-03-04 21:07:41 0
@anonim56: Ot,wschodni talmudysta się odezwał,"yntylygentny" Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie