Dokąd zmierzamy? Co zawiśnie zamiast liści, czyli 16 wersów JKM
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9686 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-05-11

2 miliony w ciągu doby! Tyle wyświetleń uzyskał clip z udziałem Janusza Korwin-Mikke zrealizowany przez kanał NPTv w ramach Hot 16 Challange, czyli charytatywnej akcji na siepomaga.pl zorganizowanej w celu wsparcia służb walczących z epidemią. Do tej pory w wyzwaniu brały udział przede wszystkim gwiazdy polskiej sceny muzycznej, jednak o wydarzeniu zrobiło się naprawdę głośno, kiedy do działania przystąpili politycy. Niektórzy skorzystali z okazji, aby podkreślić swoje poglądy, jednak w przypadku Janusza Korwin-Mikke tezy głoszone od trzydziestu lat okazały się dla niektórych skandaliczne.

Maciej Kopiec, Poseł Ziemi Śląskiej, reprezentujący Lewicę skierował wniosek do Komisji Etyki Poselskiej, aby ta ukarała przedstawiciela Konfederacji za karygodne zachowanie, urągające godności mandatu parlamentarnego. W Internecie zawrzało. Nieoczekiwanie w obronie JKM stanęła jednak znana dziennikarka, Agnieszka Gozdyra, pisząc na Twitterze, że liczy się cel zbiórki, a tezy zawarte w clipie nie powinny nikogo zaskakiwać, ponieważ prezes partii Korwin głosi je niezmiennie od wielu lat. Ponadto na absurd zakrawa rozliczanie de facto utworu, czyli artystycznej formy wyrazu, jaką posłużył się Korwin-Mikke. Na ten fakt zwracają również uwagę internauci, którzy wprost pytają posłów lewicy, czy po obejrzeniu filmów gangsterskich, ci również zgłaszają sprawę na policję i do prokuratury.

Mimo wszystko widok 78-letniego polityka wyposażonego w pistolet i maczetę może szokować. Co więc było inspiracją do nagrania teledysku w tej właśnie formie i co tak naprawdę chciał przekazać w słynnych już 16 wersach Janusz Korwin-Mikke? Tego dowiemy się dziś w programie Dokąd Zmierzamy, gdzie oprócz tematu odcinka, tradycyjnie zapytamy też o przyszłość i kondycję naszej ojczyzny.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

pokaż cały opis
W katalogu: Dokąd Zmierzamy
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9686 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Dokąd zmierzamy? Co zawiśnie zamiast liści, czyli 16 wersów JKM
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie