Usuń Pestycydy z Owoców i Warzyw Domowymi Sposobami.
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 8679 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: Projekt X
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-01-25

Dziękujemy za każdą pomoc https://patronite.pl/ProjektNatura
KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 darmowych produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs

Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl

Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/

Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/

++++++++
Na pewno słyszałeś już nie raz, że większość spożywanych owoców i warzyw zawiera pestycydy. Według jednych, długotrwały kontakt z pestycydami może zwiększać ryzyko wystąpienia wielu groźnych chorób, m.in. nowotworów czy chorób neurologicznych. Inni jednak twierdzą, że tanie agrochemikalia nie są szkodliwe dla zdrowia. Jest wiele mitów na ten temat krążących w internecie, ale faktem jest, że stosowanie pestycydów jest powszechne nawet w żywności ekologicznej z tą różnicą, że pochodzą wtedy one ze źródeł naturalnych. Jednak liczne testy przeprowadzone przez organizacje pozarządowe wykazały przerażająco duże ilości pozostałości agrochemicznych w owocach i warzywach. Jeśli chciałbyś jak najbardziej możliwie uchronić się przed spożyciem tych substancji, ten film jest dla Ciebie. Dziś opowiem państwu o sposobach na pozbycie się z owoców i warzyw pestycydów.

1.
Woda
Według ekspertów pierwszym krokiem w usuwaniu szkodliwych substancji jest zmywanie ich wodą. Prosta czynność przemycia warzyw wodą może usunąć nawet do 80% pozostałości pestycydów znajdujących się w skórkach. Jeszcze lepiej zadziała mycie ich lekko osoloną lub gorącą wodą, z tym że ostatnie może skutkować pozbyciem produktów cennych wartości odżywczych.

2.
Usuń skórki
Jeśli nie wiesz nawet mniej więcej skąd pochodzi jedzenie, które spożywasz, a może się tak zdarzyć na zakupach czy w podróży, po uprzednim umyciu najlepiej najpierw pozbyć się z nich skórki. Najlepiej jest jeść skórki produktów z upraw organicznych, których pochodzenie znasz.

3.
Ocet
Wielu ekspertów poleca mycie owoców i warzyw wodą z odrobiną octu jabłkowego. Do tego celu należy wlać do miski 1 część octu na każde 2 części wody. Namocz owoce lub warzywa w tym roztworze przez 15-30 minut i opłucz zimną wodą.

4.
Wodorowęglan sodu
Niedawne badania opublikowane w amerykańskim tygodniku poświęconym agrokulturze wykazały niezwykłą skuteczność wodorowęglanu sodu w usuwaniu pozostałości po pestycydach. W zaledwie 15 minut wodorowęglan sodu potocznie nazywany sodą oczyszczoną może usunąć nawet do 96% szkodliwych substancji. Jego skuteczność wynika z faktu, że ma on wysoką zdolność alkalizującą rozkładającą substancje na nieszkodliwe cząsteczki. W celu oczyszczenia większych owoców i warzyw takich jak jabłka czy bakłażany, warto jest przygotować z sody specjalną pastę. Wymieszaj 1 łyżeczkę sody oczyszczonej z jednakową ilością wody i zmocz produkty. W przypadku mniejszych owoców i warzyw można moczyć je w misce 1 łyżką sody oczyszczonej na każdy litr wody. CIĄG DALSZY NA FILMIE...
++++++++

Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Usuń Pestycydy z Owoców i Warzyw Domowymi Sposobami.
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie