JEROZOLIMA WYZWOLONA. 1958. DVDRip-XViD - LEKTOR PL
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 8143 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar

Widowisko historyczne z plejadą gwiazd.
Jerozolima wyzwolona powstawała przez około dziesięć lat, w okresie zagrożenia islamem; powracała wtedy ideologia wypraw krzyżowych, popierana przez Kościół. Sprzyjało to powstawaniu określonego typu dzieł literackich. Tasso, zarażony duchem czasu, starannie przygotował się do napisania największego swego poematu, pogłębiając wiedzę historyczną, choć Jerozolima nie miała za zadanie wiernie odtwarzać przeszłości. Mimo to utwór spotkał się z krytyką spowodowaną rozbudowaniem warstwy romansowej. Nie pozwala ono zaliczyć poematu do literatury stricte religijnej, uniemożliwiło też zapewne pełniejsze wykorzystanie go w walce z reformacją. Obiektywnie przyznać jednak trzeba, iż poeta potraktował miłość jako uczucie czyste, prowadzące niekiedy do nawrócenia pogan

pokaż cały opis
W katalogu: Historyczne / Zwykłe
4.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 8143 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: JEROZOLIMA WYZWOLONA. 1958. DVDRip-XViD - LEKTOR PL
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Nowy Sługi wojny (2019) Cały film PL premium Profesor Jerzy Abramski zostaje zamordowany. Sprawą ma się zająć komisarz Samborski i młodsza aspirant Marta Zadara.
Mała Wielka Stopa (2017) Dubbing PL premium Nieśmiały nastolatek wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Już wkrótce chłopiec odkryje pewien włochaty rodzinny sekret!

Zobacz w CDA Premium!

Logowanie