Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15285 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: dlaCiebietv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-12-18

Jaworzno zajęło niechlubne 5. miejsce w rankingu miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie. W ogólnoświatowym rankingu, gdzie pod względem zanieczyszczeń dominują miasta z krajów azjatyckich, Jaworzno zajęło 234. pozycję.

Dramatycznie zły stan powietrza, którym oddychamy, potwierdza kilka ostatnich dni. Kiedy słupek rtęci termometru nawet w czasie dnia niechętnie podnosił się powyżej zera.

Strony internetowe i mobilne aplikacje informowały nawet o ośmiokrotnie przekroczonych normach, a szczególnie źle było w Byczynie, Jeleniu i w okolicach ul. Sulińskiego. Tam, jak się zdaje, urządzeniom pomiarowym brakło skali. Dramatyczną jakość powietrza potwierdzają mieszkańcy Byczyny.

O konieczności ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery i samym zjawisku smogu mówi się od dawna. Niestety, w Jaworznie wciąż nie kładzie się szczególnego nacisku na walkę z niską emisją. Wyjaśnia to Dominik Smagacz, rzecznik Jaworznickiego Alarmu Smogowego.

Jak realnie walczyć ze smogiem na terenie Jaworzna? Ze skutecznymi pomysłami wychodzą sami mieszkańcy. Receptą na to zdecydowanie będzie wymiana kopciuchów. Jak zauważają mieszkańcy Byczyny łatwiejszy dostęp do komunikatów o stanie jakości powietrza również jest bardzo potrzebny.

Niestety - nawet taka argumentacja nie przekona wielu osób, które smog i bezpośrednio zły wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie nazywają wymysłami i spiskiem naukowców.

Choć synoptycy zapowiadają nawet kilkustopniowe ocieplenie w czasie najbliższych dni to zima i tak przed nami. Czy aplikacje w naszych smartfonach znów będą ostrzegały nas przed trującym powietrzem? Z pewnością tak. Czy możemy sobie pozwolić na funkcjonowanie w takich realiach? Może już czas, by wziąć przykład z mądrzejszych sąsiadów?

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15285 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Smog w Jaworznie
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie