10 najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie 2019
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10636 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: Niewątpliwie Ciekawe
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-12-13

Zasubskrybuj kanał: https://bit.ly/2klgNlk

Wielu pilotów mówi, że najbardziej niebezpiecznymi elementem lotu samolotem jest wzbijanie się w powietrze oraz lądowanie. Lecz na świecie są takie lotniska w których te dwie czynności są wyjątkowo niebezpieczne i przerażają nawet najbardziej doświadczonych pilotów, którzy muszą wykazać się niezwykłymi umiejętnościami oraz opanowaniem, i właśnie w dzisiejszym odcinku odkryjemy 10 najbardziej niebezpiecznych i przerażających lotnisk na świecie.

Nr. 10 Lotnisko na Giblartarze 0:35

Najbardziej nieoczekiwanym elementem jest to że przez pas startowy przebiega główna ulica miasta. Za każdym razem gdy nadlatuje samolot szlabany na drodze są zamykane i samochody muszą poczekać na lądowanie.

Nr. 9 Międzynarodowy Port Lotniczy Juliana na wyspie Sint Maarten 1:28

Koniec pasa startowego jest zlokalizowana tuż przy plaży Maho, W trakcie lądowanie, samolot leci tak nisko nad plażą że wydaje się jakby dotykał głów turystów, natomiast zdjęcia z tego miejsca są niesamowicie efektowne.

Nr 8. Port lotniczy w Narsarsuaq w Grenlandii 2:18

Lotnisko to jest otoczone przez liczne fiordy, lecz nie tylko ukształtowanie terenu jest tutaj wyzwaniem dla pilotów. Występujące niebezpieczne turbulencje wywołane przez mocne podmuchy wiatru oraz gęstą mgłę,

Nr 7. Lotnisko w Nepalu 3:04

W 2010 to lotnisko zostało okrzyknięte najniebezpieczniejszym lotniskiem na świecie. Lotnisko zlokalizowane w Himalajach na wysokości prawie 3 tys. metrów nad poziomem morza. Z jednej strony pasa startowego znajdują się wysokie góry, a z drugiej bardzo głęboka przepaść.

Nr. 6 Port lotniczy Matekane w Lesotho 3:53

Lotnisko cywilne, położone na szczycie góry, z 400 metrowym pasem startowym, który kończy się nad prawie 600 metrową przepaścią. Ze względów bezpieczeństwa i zbyt dużego ryzyka katastrofą lotnicza w 2009r. lotnisko to zostało zamknięte.

Nr 5. Górskie lotnisko Courchevel we Francji 4:48

Najwyżej położone lotnisko w europie zlokalizowane w kurorcie narciarskim w francuskich Alpach. Ze względu na wysokość i położenie w pobliżu szczytów górskich oraz krótki pas startowy wynoszący jedynie 537m lotnisko jest uznawane za jeden z najtrudniejszych do lądowania na świecie.

Nr 4. Międzynarodowy Port lotniczy w Hondurasie 5:49

Owiane złą sławą lotnisko, zmusza lądujące maszyny do podejścia między górami tuż nad autostradą, a sam pas startowy kończył się przepaścią o głębokości 20 metrów (po kilku wypadkach przebudowano pas, by wyeliminować zagrożenie).

Nr. 3 Port lotniczy Gustaw III na wyspie Saint-Barthélemy na Karaibach 6:26

Lotnisko jest wciśnięte (niemal dosłownie) pomiędzy morze i strome wzgórze. Port lotniczy może obsłużyć niewielki handlowy samolot. Jeśli już są to rejsy pasażerskie, nie przewozi się tu więcej niż 20 osób.

Nr. 2 Lotnisko Maniitsoq w Grenlandii 7:22

Drugie lotnisko z Grenlandii w zestawieniu. Nie ma co się dziwić, gdyż warunki panujące na tej wyspie są wyjątkowo trudne na pilotów. Lotnisko może obsługiwać jedynie samoloty zdolne do krótkiego startu i lądowania, chociaż na lotnisku nie ma sprzętu do oblodzenia, co jest kosztowne i problematyczne w grenlandzkiej zimie

Nr. 1 Port lotniczy Paro w Bhutanie 8:01

Lotnisko położone w wiosce przy brzegu rzeki Paro Chhu. Z otaczającymi szczytami sięgającymi 5.500 m, jest to jedno z najtrudniejszych lotnisk na świecie i tylko kilku pilotów na świecie posiada certyfikat uprawniający do lądowania na lotnisku.Loty do i z Paro są dozwolone wyłącznie w wizualnych warunkach meteorologicznych i są ograniczone do godzin dziennych od wschodu do zachodu słońca. Do 2011 r. lotnisko Paro było jedynym lotniskiem w Bhutanie.

#lotnisko #samolot #top10 #Top10filmikówWszechczasów #NajpopularniejszeFilmyNaYoutube
#CudaŚwiata #iekawostkiZeŚwiata #niesamowitefakty #jasnastrona

Autor kanału nie rości sobie żadnych praw do zdjęć/grafik/wideo zawartych w tym filmie. Materiały wykorzystane w ramach dozwolonego użytku, w celu umożliwienia widzom lepszego zrozumienia przedstawianych informacji. W sprawach dot. praw autorskich proszę o kontakt pod adresem: niewatpliwieciekawe@gmail.com

Zobacz także inne moje odcinki:

10 najbardziej unikatowych restauracji i kawiarni na świecie - https://youtu.be/lKt8gk0AzFs

10 interesujących faktów o kawie, o których możesz nie wiedzieć - https://youtu.be/2DgFMSH1Rjw

10 niezwykłych i zaskakujących ras kotów domowych - https://youtu.be/0MslMUUdOj0

pokaż cały opis
W katalogu: Top 10 wszystkiego - ciekawostki
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10636 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: 10 najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie 2019
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie