DAGADANA & Poznan Jazz Philharmonic Orchestra
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 13944 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: DAGADANA
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2018-10-02

Welcome to the Birthday concert of DAGADANA with super guests - Poznan Jazz Philharmonic Orchestra. 18.11.2018 Poznan, Poland.
***
Zapraszamy na koncert świętujący dziesięciolecie istnienia polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana odbędzie się w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu już 18 listopada! Z tej okazji zespół zaprosił do współpracy Poznan Jazz Philharmonic Orchestra. Nieprzeciętny koncert połączy w nieoczywisty sposób dwie prężnie rozwijające się w Poznaniu sceny muzyczne, gromadząc na scenie 15 muzyków.
Dagadana od 2008, znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu. To właśnie do tych jazzowych korzeni odwoływać się będzie urodzinowy koncert, w którym usłyszymy różne utwory z 4 studyjnych krążków a także zapowiedź nowego albumu. Wszystko to w aranżacjach Piotra Scholza i Dany Vynnytskiej.

Poznan Poznan Jazz Philharmonic Orchestra, która będzie towarzyszyć DAGADANIE podczas tego wyjątkowego wydarzenia, to zespół zrzeszający najlepszych poznańskich muzyków jazzowych młodego pokolenia. Ta istniejąca orkiestra zaledwie od dwóch lat już dziś może pochwalić się wieloma sukcesami. Koncerty działającej przy fundacji WeezArt, Poznan Jazz Philharmonic Orchestra są wydarzeniami nietuzinkowymi. Podczas swojej niedługiej działalności orkiestra wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną Piotr Scholz : Suite The Road, którą nagrodzono wspaniałymi recenzjami, pojawiając się również na dwóch najważniejszych poznańskich jazzowych festiwalach Era Jazzu 2017 oraz Made in Chicago 2017. Przy okazji owych występów zespół miał okazję współpracy ze światowej sławy muzykami. Jean Luc Ponty, Caroline Davis, William Lecomte czy Junius Paul to tylko niektóre nazwiska znamienitych artystów, z którymi PJP Orchestra wystąpiła na jednej scenie.

Oba zespoły są ściśle związane z Poznaniem i reprezentują światowy poziom muzyczny. Ich wspólny występ to gwarancja wirtuozerii i muzycznego fermentu. Wydarzenie z pewnością będzie unikatowe w skali ogólnopolskiej.

Organizatorzy:
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Miasto Poznań
Narodowe Centrum Kultury
Fundacja Render

Wydarzenie wspierają:
TLS Brokers
Poltrakt
Klub Dragon
NRA Service
MJP Drukarnia Offsetowa
------------


#poznanwspiera #fundacjarender #dagadana #poznanjazzphilharmonicorchestra #weezart

Projekt KONCERT BEZ GRANIC: DAGADANA i PJPO gra dla Wielkopolan dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska

Bezpłatne bilety dostępne od 1.10.2018 w kasie CK Zamek (kasa czynna codziennie w g. 10-21 tel. +48 61 64 65 260)
i Klubie Dragon.
Ilość ograniczona.


Koncert: 18.11.2018 niedziela g. 18.00 (z przerwą)

pokaż cały opis
W katalogu: DAGADANA - video blog *around the world
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 13944 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: DAGADANA & Poznan Jazz Philharmonic Orchestra
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie