Dwa miliardy na propagandę i cenzurę
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10604 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-01-12

Choć cenzura przybrała dziś inną formę niż w czasach PRL, pryncypia pozostały takie same. Chodzi o pozbawienie ludzi świadomości społecznej i dostępu do wiarygodnej informacji. Niewygodne dla władzy treści, rozpowszechniane głównie za pośrednictwem Internetu, są tam blokowane, ukrywane i kompromitowanie. W przestrzeni publicznej wywiera się naciski by nie organizować spotkań z kontrowersyjnymi autorami i nie zezwala się na społeczne obchody rocznic, do których prawo roszczą sobie jakieś grupy interesu. Instytucje publiczne, w tym przede wszystkim organy rządowe nie robią nic w celu ochrony wolności słowa. Na każdym kroku zaostrza się przepisy prawa, lecz na płaszczyźnie odpowiedzialności za blokowanie wolności słowa prawo ulega liberalizacji. Z jednej strony nękani są twórcy, a z drugiej wspiera się ich cenzorów zezwalając na bezpardonową walkę z wolnością słowa, w której prym wiodą międzynarodowe korporacje zainteresowane implementacją nowych rozwiązań społecznych i ideologii. Pieniądz jest tu jedynie środkiem do celu, a walka z wolnością słowa jedną z metod. Władze państwowe, których cele mogą być rozbieżne z celami tychże korporacji, wykorzystują fakt nieformalnej cenzury do ugruntowania swej pozycji. Jednocześnie przekazują nieograniczone fundusze ośrodkom rządowej propagandy, co sprawia, że przeciętny odbiorca trafia z deszczu pod rynnę i nic nie wskazuje, że sytuacja ulegnie w najbliższym czasie zmianie.

pokaż cały opis
W katalogu: Reportaże
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 10604 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Dwa miliardy na propagandę i cenzurę
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie