Kaczyński ZMIENIA PARTIĘ! Rekonstrukcja Rządu i Sondaże CBOS | Daily News

Kaczyński ZMIENIA PARTIĘ! Rekonstrukcja Rządu i Sondaże CBOS | Daily News

Jakość: 360p480p720p1080p
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 7763 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: BadzNaBiezaco
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2017-10-25

Fanpage: https://www.facebook.com/BadzNaBiezacoOfficial/

Właśnie ukazały się najnowsze wyniki sondaży dotyczących poparcia społeczeństwa dla rządu, spójrzmy jak one wyglądały.

1 https://wiadomosci.wp.pl/szydlo-naprawde-ma-sie-z-czego-cieszyc-najnowszy-sondaz-6180213422041217a
Kolejne dobre informacje dla rządu Zjednoczonej Prawicy. Opinie o nim są najlepsze od początku jego funkcjonowania. Polepszyły się też notowania Beaty Szydło tymi słowami zaczyna się artykuł na stronie wp.pl.
Do zwolenników rządu zaliczyło się w październiku 44 proc. badanych. Liczba przeciwników Rady Ministrów spadła o 3 punkty proc. i wyniosła 27 proc. Obojętność wobec rządu wyraziło 26 proc. ankietowanych.
W potencjalnych elektoratach rząd może liczyć na poparcie sympatyków PiS; ma też więcej zwolenników niż przeciwników wśród potencjalnych wyborców Kukiz15. Z kolei szczególnie często do przeciwników rządu zaliczają się badani o orientacji lewicowej oraz respondenci uczestniczący w praktykach religijnych kilka razy w roku lub rzadziej. CBOS wskazuje, że jednoznacznie przeciwni obecnej ekipie rządowej są głównie wyborcy PO i Nowoczesnej.

2 https://wiadomosci.wp.pl/szydlo-potwierdza-beda-zmiany-w-rzadzie-6180141524805761a
Premier Beata Szydło potwierdziła, że dojdzie do rekonstrukcji rządu. - W ciągu kilkunastu dni poinformuję o tym opinię publiczną - stwierdziła Szydło.
- Pierwszy raz miałam być zdymisjonowana po 100 dniach, potem mniej więcej co jakiś czas takie informacje się pojawiały. To dobra okazja, żeby przeciąć pewne spekulacje, bo tego typu spekulacje nie służą ani Polsce, ani polskiemu rządowi - stwierdziła w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w Jeden na jeden w TVN24 premier Beata Szydło. - Trzeba powiedzieć raz, jak to będzie. Ta decyzja została podjęta. Będą zmiany w rządzie - dodała, odpowiadając na pytanie o rekonstrukcję swojego gabinetu.
Premier przyznała, że decyzję o rekonstrukcji rządu omawia z prezesem Kaczyńskim, co jest rzeczą naturalną.
- Te zmiany nastąpią. W ciągu najbliższych kilkunastu dni poinformuję o decyzjach, które podjęłam - zapowiedziała Beata Szydło.
Szydło była też pytana przez prowadzącego program, czy jeśli prezes PiS Jarosław Kaczyński powie jej, że potrzebna jest zmiana na stanowisku szefowej rządu, to będzie skłonna ustąpić z funkcji.
- Rzeczą naturalną jest, że my tworzymy drużynę, która przyjęła pewną taktykę, przyjęła pewne zadania na siebie w momencie, kiedy Polacy powierzyli nam mandat sprawowania władzy. I wszyscy mamy rozpisane swoje role, i wiemy, co mamy robić; jeżeli zmienia się otoczenie, jeżeli zmieniają się okoliczności, jeżeli następują inne potrzeby, no to do tego dostosowuje się również taktykę. I wszyscy, którzy grają w drużynie, i chcą zwycięstwa tej drużyny, i myślą w kategoriach dobra wspólnego, polegającego na tym, że wiemy doskonale, że mamy do zrealizowania nie tylko cel w ciągu tych czterech lat, ale i w kolejnych kadencjach, muszą pamiętać o tym, że gra drużynowa wymaga tego, że jesteśmy wobec siebie lojalni - odpowiedziała premier.
Zaznaczyła, że praca w rządzie jest obliczona na czas, kiedy zaplecze polityczne uzna, że można tę funkcję pełnić. - Nikt z nas nie jest przywiązany do swoich stołków - podkreśliła Szydło.
Dopytywana, czy po dwóch latach czuje się zmęczona pełnieniem swojej funkcji, dodała, że umówiła się z Polakami i ze swoją partią na tworzenie projektu na cztery lata. - To jest oczywiście niełatwa praca, wymagająca też dużo wysiłku, dużo siły, ale jak widać wszyscy mamy wystarczającą ilość energii i siły do tego, żeby te misję dalej prowadzić; ja nie czuję się zmęczona, nie czuję się wypalona - zapewniła szefowa rządu.
Szydło była też pytana o słowa doradczyni prezydenta Zofii Romaszewskiej, która w poniedziałek w RMF FM powiedziała, że zmiana na stanowisku premiera to bardzo dobry pomysł oraz że mądrość pana Jarosława Kaczyńskiego nawet nie przystaje do mądrości pani premier.
- Ja zostałam wychowana w szacunku do starszych osób i życzę pani Zofii Romaszewskiej dużo zdrowia - skomentowała tę wypowiedź premier.
Według medialnych doniesień wymienionych ma być pięciu ministrów. Dość oczywistym wyborem wydaje się być Waszczykowski, który nie zachwyca swoimi wystąpieniami i miast godnie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej wzbudza raczej politowanie. Kto jeszcze według was powinien stracić stanowisko? I czy sondaże CBOS są fałszowane? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

pokaż cały opis
W katalogu: Polityka
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 7763 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Kaczyński ZMIENIA PARTIĘ! Rekonstrukcja Rządu i Sondaże CBOS | Daily News
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie