Konfederacja - SKANDAL! Kasa z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych na 13 emerytury!

Konfederacja - SKANDAL! Kasa z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych na 13 emerytury!

Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 7802 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

PiS kontynuuje skok na kasę obywateli, pojawił się już kolejny rządowy projekt! Czegoś takiego jeszcze nie było - chcą sfinansować swoje obietnice socjalne zabierając pieniądze z Funduszu Rezerwy Demograficznej (to środki przeznaczone na ciężkie czasy!) i z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych!
To niebywałe co wyprawia PiS - najpierw atakują w portfele Polaków projektem podwyższającym akcyzę na alkohole i wyroby tytoniowe o 10%, potem uderzają w obywateli ZUS-em (likwidacja limitu 30-krotności ZUS i zapowiedź pełnego ozusowania wszystkich umów zlecenia), a teraz dowiadujemy się, że ruszą po oszczędności Polaków gromadzone na wypadek kryzysu, a chodzi tu o co najmniej 9 miliardów złotych. Panowie z PiS, opamiętajcie się - rezerwa demograficzna to nie są pieniądze na obietnice wyborcze!

Fundusz Rezerwy Demograficznej (FRD) powstał, by stanowić zabezpieczenie na ciężkie czasy, gdy pracujących będzie znacznie mniej niż tych pobierających emerytury.
Zdaniem demografów, taka sytuacja może mieć miejsce już w 2025 roku - i wtedy środki z FRD mogłyby uchronić ZUS przed gigantyczną dziurą budżetową. Tyle, że obecnie w FRD są 42 mld zł, gdy pożyczka pójdzie na trzynastki, Fundusz skurczy się o jedną czwartą.
- Jak PiS zamierza sięgnąć po te pieniądze? Oto ich szczegółowy plan w tej sprawie:
Solidarnościowy Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych zmieni swoją nazwę na Fundusz Solidarnościowy, następnie Fundusz Rezerwy Demograficznej udzieli mu 9-miliardowej pożyczki, a następnie pieniądze z Funduszu Solidarnościowego zostaną przeznaczone na 13. emeryturę.

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 7802 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Konfederacja - SKANDAL! Kasa z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych na 13 emerytury!
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie