Korporatokracja
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 12806 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: TOMI3356

KORPORATOKRACJA.. EKONOMISCI OD BRUDNEJ ROBOTY..

Żeby zrozumieć, co dzieje się obecnie w Europie, a zwłaszcza w Polsce i na Ukrainie, to trzeba przeanalizować metody działań korporacji w każdym państwie, które ma jakieś bogactwa naturalne do złupienia.

Nie muszę przypominać, że w Polsce zostało już chyba niemal wszystko sprywatyzowane (czytaj złupione), ale co istotne niemal wszystko po cichu wpadło w łapy międzynarodowych korporacji, oczywiście przy pomocy skorumpowanych notabli na najwyższych szczytach władzy.

W Polsce etap pozyskiwania (czytaj grabieży) przez obce korporacje został zakończony...teraz zaczyna się eksploatacja i wyzysk mieszkańców (czytaj niewolników).

Teraz padło na Ukrainę, gdyż tam teraz batalia toczy się o to w czyich korpopracyjnych rękach zostanie zagospodarowany potencjał ludzki.

Metoda jest zawsze ta sama, pozyskać (skorumpować) głowę państwa, jeśli nie da się po dobroci, wysyła się bandziorów, którzy likwidują przeszkody, a jak to nie pomaga wysyła się wojsko, by zniszczyc kraj, aby go potem odbudować za pieniądze z bogactw naturalnych tego kraju.

Wiele na ten temat powie ekonomista od brudnej roboty John Perkins...w latach 1971-1981 John Perkins pracował dla międzynarodowej firmy Consultingowej Chas. T. Main, w której pełnił rolę zdeklarowanego ekonomisty od brudnej roboty

John Perkins 5 czerwca 2007 roku udzielił wywiadu Anmy Goodman z ogólnokrajowego programu radiowo-telewizyjnego Democracy Now! (Teraz demokracja!)...pozwolę sobie jednak nie wklejać całego wywiadu ze względu na obszerność...wyciągnę tylko te fragmenty, które uważam są przydatne w celu zobrazowania, jak mogło by się to dokonywac w Polsce.

John Perkins wspomina...

Należy zacząć od tego, że od czasu II wojny światowej nam, ekonomistom od brudnej roboty, udało się stworzyć prawdziwie globalne światowe imperium i dokonaliśmy tego zasadniczo bez wojskowych interwencji, inaczej niż miało to miejsce w przypadku wcześniejszych imperiów. Dokonaliśmy tego bardzo subtelnymi metodami ekonomicznymi. Działamy różnymi sposobami, a najczęściej stosowany polega na wytypowaniu kraju Trzeciego Świata, który posiada pożądane przez nasze korporacje zasoby, takie jak na przykład ropa naftowa. Potem organizujemy temu krajowi ogromną pożyczkę z Banku Światowego lub z jednej z jego siostrzanych organizacji. Jednak pieniądze wcale nie trafiają do tego kraju, ale do amerykańskich korporacji, które tworzą wielkie przedsięwzięcie, którego celem jest rozbudowa infrastruktury - sieci energetycznych, stref przemysłowych, portów, autostrad. Wszystko to służy jedynie nielicznym bardzo bogatym ludziom - biedni nic z tego nie mają. Biedni nie korzystają z sieci energetycznych ani nie mają kwalifikacji koniecznych do uzyskania pracy w strefach przemysłowych, ale to oni i ich kraj zostają później zostawieni z ogromnym długiem, który jest takich rozmiarów, że ich kraj w żaden sposób nie może go spłacić. No i my, ekonomiści od brudnej roboty, jedziemy do takiego kraju i mówimy: Słuchajcie, jak wiecie, jesteście nam winni bardzo dużo pieniędzy. Nie możecie spłacić swoich długów, ale musicie oddać nam to, co nasze.

Warto nadmienić, że w nielicznych przypadkach, kiedy zawodzą ekonomiści od brudnej roboty, pojawiają się ci, których nazywamy szakalami. To ludzie, których zadaniem jest obalanie rządów lub mordowanie ich przywódców . Oni również pochodzą z prywatnego sektora. Nie są to pracownicy CIA. Wszystkim nam utrwalił się obraz 007, rządowego agenta wynajętego do zabijania, tego z licencją na zabijanie, ale obecnie rządowi agenci, przynajmniej jak wynika z moich doświadczeń, tego nie robią. Do takich zadań angażuje się prywatnych konsultantów.

Tomi

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 2
Włącz dostęp do 12806 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Korporatokracja
Najlepsze komentarze
XKronos 2022-12-27 06:31:26 +1
Brzmi jak propaganda antykapitalistyczna Odpowiedz
avatar
anonim92 (*.*.129.92) 2021-06-15 22:33:38 +1
don't care didn't ask Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie