Czy Polska faktycznie istnieje tylko teoretycznie? (sonda)
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9947 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2016-04-16

Podczas ostatnich uroczystości w Warszawie zapytaliśmy rodaków jak oceniają suwerenność Polski? Czy nasza Ojczyzna aby na pewno jest wolna i niepodległa?

Odpowiedź nie jest wcale prosta, ponieważ niepodległość traciliśmy już wielokrotnie, a chwile te nie zawsze były oczywiste. Ot choćby rok 1945 kiedy to władza ludowa pod biało-czerwonym sztandarem ogłosiła zwycięstwo nad faszyzmem. Któż wówczas nie cieszył się z odzyskanej Ojczyzny? A jednak wolna jeszcze długo nie była. Przełomem miał być rok 1989, kiedy to powrócił orzeł w koronie i tzw. demokracja. Naród odzyskał wolność obywatelską, lecz kraj popadł w spiralę długów i międzynarodowych zobowiązań.

Zdaniem niektórych tzw. PRL-bis zakończył swój żywot dopiero w ubiegłym roku, kiedy pełnię władzy przejęło Prawo i Sprawiedliwość. Inni są zdania, że właśnie ten moment zakończył tymczasową wolność III RP.

Jednak nie polityczne sympatie decydują o suwerenności kraju, a relacje międzynarodowe. I tu jawi się najważniejsze pytanie - czy Polska zależna od Moskwy, Brukseli, Berlina lub Waszyngtonu ma w ogóle szansę na prawdziwą suwerenność?

pokaż cały opis
W katalogu: Ankiety
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Czy Polska faktycznie istnieje tylko teoretycznie? (sonda)
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie