KOD i PiS w stanie wojennym
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 13952 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2016-12-14

Mimo, że od wprowadzenia stanu wojennego minęło już 35 lat, emocje z nim związane są nadal żywe. Jak ważną datą dla Polaków jest 13 grudnia doskonale widać było w Warszawie, gdzie KOD i PiS zorganizowały wiece pamięci bohaterów i ofiar stanu wojennego. Kto jednak był bohaterem, a kto ofiarą nie było już takie oczywiste.

KOD jak zwykle wykorzystał symboliczną datę, by pognębić obecną większość parlamentarną i obrzucić jej przedstawicieli kalumniami. Z drugiej strony sympatycy obozu władzy nie pozostali dłużni. Wzajemnie przerzucano oskarżenia o zdradę i koniunkturalizm.

W bezpośrednich rozmowach okazało się jednak, że na wiec PiSu przyszli ludzie, którzy sporo wycierpieli w czasach PRLu, a dziś wiodą skromne życia. Członkowie KODu równie chętnie opowiadali o represjach władzy, lecz szybko okazywało się, że stan wojenny zastał ich w domu, bądź pracy i tak naprawdę w niczym nie przeszkodził. Tymczasem ludzie zgromadzeni na placu Trzech Krzyży opowiadali historie pobić, aresztowań i internowania.

pokaż cały opis
W katalogu: Reportaże
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 13952 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: KOD i PiS w stanie wojennym
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie