[Audiobook] Tysiąclecie - rozdział 8: Sposób powrotu naszego Pana
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 8791 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio ósmego rozdziału książki pt. Tysiąclecie, będącej 17 tomem serii Epifaniczne Wykłady Pisma Świętego, autorstwa P.S.L. Johnsona.

Inne książki i artykuły w wersjach audio, a także wykłady i kazania można znaleźć także na kanale https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
ZBADANIE WYZNANIOWYCH POGLĄDÓW W ŚWIETLE WŁAŚCIWYCH ZASAD INTERPRETACJI, ROZUMU I FAKTÓW
BEZPOŚREDNIE ŚWIADECTWA BIBLII
JAK ZŁODZIEJ W NOCY
KRÓLESTWO BOŻE POŚRÓD WAS JEST
JAK BYŁO ZA DNI NOEGO
JAK BŁYSKAWICA WYCHODZI OD WSCHODU SŁOŃCA
UJRZY GO WSZELKIE OKO
JAK WIDZIELIŚCIE GO IDĄCEGO
LOGICZNY ARGUMENT ŚWIĘTEGO PAWŁA
DWANAŚCIE DOWODÓW NA TO, ŻE JEZUS JEST OBECNIE ISTOTĄ DUCHOWĄ
Z OKRZYKIEM
W OGNIU PŁOMIENISTYM ODDAJĄC POMSTĘ

Fragment:
Według poglądu wyznaniowego, nasz Pan ma powrócić w sposób widzialny dla cielesnych oczu człowieka, jadąc na literalnym obłoku, trąbiąc w literalną trąbę, świecąc literalnym oślepiającym światłem i rozbijając na atomy literalny wszechświat. Taki obraz Jego powrotu jest zwykle przedstawiany po to, by strachem skłonić ludzi do pokuty. Jednak po dokładniejszym zbadaniu go w świetle Biblii, rozumu i faktów okazuje się, iż pod wieloma względami pozostaje on z nimi w sprzeczności. Jeśli chodzi o biblijną podstawę tego poglądu, opiera się on na całkowicie błędnych zasadach interpretacji: wypływa bowiem z dosłownego interpretowania symbolicznych fragmentów, takich jak przypowieści, symbole i niejasne wypowiedzi, które zgodnie z zasadami języka muszą być oczywiście interpretowane symbolicznie.

Błędna metoda interpretacji prowadzi do absurdów, które, logicznie rozważone, stają się oczywiste. Na przykład, uwzględniając kulistość Ziemi, w jaki sposób ludzie na antypodach mogliby zobaczyć Jezusa w chwili Jego przyjścia? Nawet gdyby (jak się sugeruje) pozostał On po przybyciu w tym samym miejscu na niebie przez 24 godziny obrotu Ziemi wokół jej osi, by w ten sposób móc być widocznym na całej Ziemi na wschód i na zachód, kulisty kształt Ziemi uczyniłby Go widocznym tylko w zasięgu kilkuset kilometrów na północ i na wschód. Nawet z bliskiej odległości byłby On niewidoczny z powodu chmur tworzących się w atmosferze Ziemi oraz jej kulistości, jak również wielkości.

Literalna trąba, trąbiąca wystarczająco głośno, by była słyszana na całej Ziemi, doprowadziłaby do popękania bębenków w uszach wszystkich znajdujących się w odległości przynajmniej 19 tysięcy kilometrów.

Gdyby światło z uwielbionego ciała Chrystusa ukazało się cielesnemu wzrokowi ludzi, natychmiast zostaliby oślepieni, tak jak Saul w drodze do Damaszku. Gdyby jednak dojrzeli samo ciało, natychmiast padliby martwi, gdyż nikt nie może ujrzeć go i przeżyć (2 Mojżeszowa rozdział 33 werset 20; Żydów rozdział 1 werset 3; 1 Tymoteusza rozdział 6 werset 16).

Gdyby w wersetach mówiących o niebie i ziemi uciekających przed Jego obliczem (Objawienie rozdział 20 werset 11, itp.) chodziło o literalny wszechświat, przeminąłby on dawno temu już w chwili stworzenia, gdyż Jego oblicze widzi wszystko.

Tak więc właściwe metody interpretacji Biblii jak również rozum i fakty zaprzeczają poglądowi, że nasz Pan Jezus w Swym powrocie ukazuje się naturalnemu wzrokowi ludzkości w sposób widzialny. Szczera, pełna czci i staranna analiza Pisma Świętego ujawnia fakt, że powrót naszego Pana ma być niewidzialny dla cielesnego ludzkiego wzroku, lecz widzialny dla wzroku umysłowego, dla oczu zrozumienia.

Przedstawimy obecnie 9 stosownych dodatkowych dowodów biblijnych to potwierdzających (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Tysiąclecie - rozdział 8: Sposób powrotu naszego Pana
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Mayday (2020) Cały film PL premium Kina zamknięte? #zostańwdomu

Zobacz świetną polską komedię już teraz w CDA Premum!
Nowy Jaskiniowiec (2018) Dubbing PL premium Rewelacyjna animacja dla całej rodziny!

Zobacz już teraz w CDA premium!

Logowanie