[Audiobook] Bóg - rozdział 2: Przymioty Boskiej Istoty
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 8726 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio drugiego rozdziału książki pt. Bóg, będącej 1 tomem serii Epifaniczne Wykłady Pisma Świętego, autorstwa P.S.L. Johnsona.

Inne książki i artykuły w wersjach audio, a także wykłady i kazania można znaleźć także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
ROZRÓŻNIENIE MIĘDZY PRZYMIOTAMI ISTOTY A CHARAKTERU (przymiot to inaczej cecha)
OSOBOWOŚĆ
CIELESNOŚĆ
DUCHOWOŚĆ
SAMOEGZYSTENCJA
WIECZNOŚĆ
SAMOWYSTARCZALNOŚĆ
NIEŚMIERTELNOŚĆ
WPŁYW TYCH SIEDMIU PRZYMIOTÓW NA ROZMIŁOWANYCH W POBOŻNOŚCI
NIEWIDZIALNOŚĆ
JEDNOŚĆ
WSZECHMOC
WSZECHWIEDZA
WSZECHOBECNOŚĆ
SUPREMACJA
NIEZGŁĘBIONOŚĆ
ICH LEKCJE DLA NAS

Fragment:
W pierwszym rozdziale omówiliśmy istnienie Boga i z siedmiu punktów widzenia wykazaliśmy, że Bóg istnieje. W niektórych przedstawionych tam dowodach wspominaliśmy, że Bóg jest istotą osobową, która jako główne cechy Swego serca posiada zalety mądrości, mocy, sprawiedliwości i miłości. Nie próbowaliśmy podawać szczegółów na temat Jego przymiotów poza przymiotem istnienia, który był naszym tematem, ponieważ później zamierzamy poświęcić kilka rozdziałów omówieniu Jego przymiotów. Jego przymioty są zwykle przedstawiane z dwóch punktów widzenia przymiotów Jego istoty oraz przymiotów Jego charakteru.

Przez przymioty istoty rozumiemy te Jego cechy, które tkwią w Jego naturze, takie jak osobowość, duchowość, wieczność, nieśmiertelność itd.. Natomiast Jego przymioty charakteru oznaczają te Jego cechy, które tkwią w Jego usposobieniu, Jego sercu i umyśle, takie jak sprawiedliwość, miłość, miłosierdzie, wierność itp..

Obecnie w kilku rozdziałach przedstawimy niektóre najważniejsze cechy Jego przymiotów zarówno istoty, jak i charakteru. W niniejszym rozdziale omówimy Jego główne przymioty istoty.

Pierwszym przymiotem istoty Boga, jaki przychodzi na myśl każdemu myślącemu człowiekowi, jest naturalnie przymiot Boskiej osobowości.

Przez osobowość rozumiemy cechę istoty, dzięki której ona myśli, odczuwa i przejawia wolę, ponieważ osobowość mieści się w intelekcie, uczuciach i woli. Coś, co ich nie posiada, nie posiada także osobowości i nie może być osobą. Bóg posiada cechę osobowości, która tkwi w Nim jako istocie czującej, więc jest On osobą. (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 8726 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Bóg - rozdział 2: Przymioty Boskiej Istoty
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Kurier (2019) Cały film PL premium Prosto z kina do CDA Premium! Kolejny świetny film Władysława Pasikowskiego!
Balerina (2016) Lektor PL premium Piękna bajka dla całej rodziny!

Zobacz już teraz w CDA Premium!

Logowanie