[Audiobook] Tysiąclecie - rozdział 4: Obalenie królestwa szatana
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9303 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio czwartego rozdziału książki pt. Tysiąclecie, będącej 17 tomem serii Epifaniczne Wykłady Pisma Świętego, autorstwa P.S.L. Johnsona.

Inne książki i artykuły w wersjach audio, a także wykłady i kazania można znaleźć także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
JAK CHRYSTUS ATAKUJE KRÓLESTWO SZATANA
PODKOPYWANIE PODSTAWOWYCH BŁĘDÓW
PODKOPYWANIE DRUGORZĘDNYCH BŁĘDÓW
KONSERWATYŚCI I RADYKAŁOWIE
OBRONNE METODY SZATANA
WOJNA ŚWIATOWA (FAZY pierwsza i druga)
JEJ EFEKTY
ŚWIATOWA REWOLUCJA
ANARCHIA
UCISK JAKUBA
OSTATECZNE REZULTATY OBALENIA KRÓLESTWA SZATANA

Fragment:
W rozdziale 3 podaliśmy szczegóły na temat wersetów dowodzących, że szatan jest osobą i że przez uzurpację ustanowił na ziemi królestwo. Obecnie przystępujemy do podania pewnych szczegółów na temat jego obalenia, co jest czwartym z siedmiu głównych celów powrotu naszego Pana wymienionych w rozdziale 1.

Według Biblii, nasz Pan Jezus i Jego uwielbiony Kościół jako Chrystus, Głowa i Ciało są głównym narzędziem Jehowy mającym dokonać tego obalenia, chociaż wiele ludzkich narzędzi współpracuje z nimi w tym celu (Daniela rozdział 12 werset 1; Objawienie rozdział 17 werset 14; rozdział 19 wersety od 11 do 21).

Nie powinniśmy sądzić, że Jehowa jest obojętnym obserwatorem bezlitosnego panowania szatana nad ludzką rodziną. Jego miłość do naszego upadłego rodzaju nie pozwala na taką obojętność (ewangelia Jana rozdział 3 werset 16). Jeszcze przed rozpoczęciem rządów szatana Bóg przygotował plan jego obalenia. Jednym z celów tego planu jest utrzymanie działalności szatana w pewnych granicach. W tym czasie Bóg przygotowuje Jezusa i członków Jego Ciała, którzy razem tworzą Chrystusa, jak również ich pomocników, przez rozwijanie ich w różnych aspektach, aby stali się Jego narzędziem w obaleniu królestwa szatana.

Nie znającym Boskiego planu może się wydawać, że szatan zwycięża. Jego zwycięstwo jest jednak tylko pozorne. W rzeczywistości każdy zarys Boskiego planu wypełniał się dotychczas z niezawodną dokładnością i pomyślnym skutkiem pomimo wszelkich starań szatana, by temu przeszkodzić. Nawet pozornie skuteczny opór szatana w stosunku do Jezusa i Jego wiernych uczniów okazał się dla niego klęską, gdyż opozycja taka dostarczyła Jezusowi i Jego uczniom doświadczeń, które umożliwiły im skuteczniejsze odparcie i przezwyciężenie go w swych sercach. W ten sposób rozwinęli oni charaktery odpowiadające ich przyszłej pracy przy obalaniu królestwa szatana i ustanawianiu Boskiego, jak również kierowaniu rodzajem ludzkim w podnoszeniu go do doskonałości. Plan Boży zakłada więc, że zarówno gniew szatana jak i gniew ludzki będą Go chwalić, a On powstrzyma pozostałą część gniewu (Psalm 76 werset 11). (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9303 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Tysiąclecie - rozdział 4: Obalenie królestwa szatana
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Mayday (2020) Cały film PL premium Kina zamknięte? #zostańwdomu

Zobacz świetną polską komedię już teraz w CDA Premum!
Luis i obcy (2018) Dubbing PL premium Chłopiec zaprzyjaźnia się z trzema wesołymi kosmitami, których UFO zostaje rozbite w jego ogródku.

Oglądaj już teraz w CDA Premium!

Logowanie