[Audiobook] Tysiąclecie - rozdział 3: Szatan - jego istota i królestwo
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 8801 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio trzeciego rozdziału książki pt. Tysiąclecie, będącej 17 tomem serii Epifaniczne Wykłady Pisma Świętego, autorstwa P.S.L. Johnsona.

Inne książki i artykuły w wersjach audio, a także wykłady i kazania można znaleźć także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
SZATAN ISTOTĄ OSOBOWĄ
LUCYFER STWORZONY DOSKONAŁYM
INNE OPISOWE IMIONA
ODPADNIĘCIE LUCYFERA OD DOSKONAŁOŚCI
ORGANIZACJA KRÓLESTWA SZATANA
JEGO ZASADA PODSTAWOWA
JEGO DOKTRYNY DRUGORZĘDNE
KRÓLESTWO CIEMNOŚCI

Fragment:
Nasz temat szatan, jego istota i królestwo nasuwa nam wiele myśli. Jedną z nich jest to, że istnieje ktoś taki jak szatan. Niektórzy zniechęceni nonsensownymi naukami wyznań na temat szatana, postanowili odrzucić nie tylko nauki wyznaniowe, lecz wraz z nimi również nauki Biblii dotyczące szatana jako, według nich, równoznaczne z naukami wyznaniowymi. W rezultacie zaprzeczają oni całkowicie, że istnieje taka istota jak szatan.

Takie postępowanie jest jednak przeciwne rozsądkowi, jak również doświadczeniu i Pismu Świętemu, gdyż rozsądek podpowiada, a Biblia uczy, że wszechświat oraz grzeszne i sprawiedliwe czyny musiały być zapoczątkowane przez jakąś pierwszą przyczynę. Pierwsza przyczyna tych grzesznych czynów musiała być grzeszna, a ponieważ grzeszne czyny mają swój cel i przyczynę, ich twórca musiał być istotą obdarzoną umysłem i wolą, a więc osobą.

W ten sposób rozsądek wskazuje na osobowość pierwszej przyczyny, czyli źródła grzechu, którą jak zapewnia nas Biblia jest szatan. Doświadczenie także wskazuje, że jest wiele niewidzialnych złych istot złych duchów. Nie możemy bowiem inaczej wytłumaczyć częstych przypadków pojawiania się w umysłach ludzkich nagłych, oderwanych, nowych, obcych i odpychających złych myśli myśli, które w przeciwieństwie do innych nie są podsuwane przez rozmyślanie, czynności, okoliczności i doświadczenia tych, do których umysłów wchodzą.

SZATAN ISTOTĄ OSOBOWĄ

Gdy jednak zwracamy się do Biblii, znajdujemy w niej wiele wersetów i zdarzeń, które stwierdzają lub sugerują osobowość szatana. (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 8801 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Tysiąclecie - rozdział 3: Szatan - jego istota i królestwo
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Psy 3: W imię zasad (2020) Cały film PL premium Kina zamknięte? #zostańwdomu

Zobacz mega hit już w CDA Premum!
Nowy Balerina (2016) Lektor PL premium Piękna bajka dla całej rodziny!

Zobacz już teraz w CDA Premium!

Logowanie