https://youtu. be/WLT_Qit-VQA
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 8723 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio pierwszego rozdziału książki pt. Tysiąclecie, będącej 17 tomem serii Epifaniczne Wykłady Pisma Świętego, autorstwa P.S.L. Johnsona.

Inne książki i artykuły w wersjach audio, a także kazania i wykłady są dostępne także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
LISTA WERSETÓW DOTYCZĄCYCH DRUGIEGO POBYTU MESJASZA NA ZIEMI
ZDEFINIOWANIE POST I PREMILLENARYZMU
ZBADANIE POSTMILLENARYZMU
SIEDEM GŁÓWNYCH CELÓW POWROTU NASZEGO PANA:
1) ZGROMADZA I WYZWALA MALUCZKIE STADKO;
2) OCZYSZCZA I WYZWALA WIELKĄ KOMPANIĘ;
3) ROZWIJA MŁODOCIANYCH GODNYCH;
4) OBALA KRÓLESTWO SZATANA;
5) ZAKŁADA NA ZIEMI KRÓLESTWO BOŻE;
6) TWORZY SPOSOBNOŚCI RESTYTUCJI;
7) PRÓBUJE I NAGRADZA NIE WYBRANYCH

Fragment:
Wszelkie rozważania na temat Tysiąclecia byłyby niekompletne bez uwzględnienia drugiego adwentu naszego Pana, gdyż to radosne wydarzenie ściśle wiąże się z Tysiącleciem. Ponieważ cele Tysiąclecia i drugiego adwentu naszego Pana są tak podobne, słusznie możemy stwierdzić, że gdy omawiamy cele jednego, jednocześnie omawiamy cele drugiego. To właśnie dlatego w tej książce tak szeroko zajmujemy się celami drugiego adwentu naszego Pana.

Wszyscy chrześcijanie zgodzą się, iż Biblia uczy o drugim adwencie Mesjasza. Brat Dwight L. Moody powiedział kiedyś, że na siedem wersetów Nowego Testamentu jeden dotyczy drugiego pobytu naszego Pana na ziemi. Jeszcze więcej takich tekstów znajdujemy w Starym Testamencie. To właśnie z powodu tak dużej liczby tego rodzaju wersetów w tej części Pisma Świętego, Żydzi, podczas Jego pierwszego przyjścia, nie dostrzegając stosunkowo nielicznych proroctw dotyczących Jego pierwszego adwentu, spodziewali się, iż przyjdzie On tylko raz i to po to, by rządzić. Dlatego odrzucili Go, nie przygotowani na przyjęcie cichego i pokornego Jezusa jako wypełnienia obietnicy tryumfującego i panującego Mesjasza z ich oczekiwań. Z tego powodu ich stół [proroctwa], zgodnie z zapowiedzią, stał się dla nich sidłem (Psalm 69 wersety 23 i 24; Rzymian rozdział 11 wersety 9 i 10).

Wierząc, że nasi czytelnicy chcieliby mieć listę najlepszych odniesień biblijnych do drugiego pobytu naszego Pana na ziemi, przedstawiamy ją poniżej, zaznaczając przy tym iż w żadnym wypadku nie jest ona zbyt szeroka (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 8723 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: https://youtu. be/WLT_Qit-VQA
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off
Nowy Konwój (2016) Cały film PL premium Trzymający w napięciu thriller!

Zobacz już teraz w CDA Premium!
Nowy Valerian i Miasto Tysiąca Planet (2017) Lektor PL premium Najnowsza produkcja Luca Bessona zrealizowana z ogromnym rozmachem!

Oglądaj już teraz w CDA Premium!

Logowanie