[Audiobook] Tysiąclecie - Przedmowy
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 8305 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio przedmów do książki pt. Tysiąclecie, będącej 17 tomem serii Epifaniczne Wykłady Pisma Świętego, autorstwa P.S.L. Johnsona.

Inne książki i artykuły w wersjach audio, oraz kazania i wykłady można znaleźć także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Fragment:
Celem niniejszego tomu jest dość szczegółowe omówienie Tysiąclecia oraz związanych z nim osób, proroctw, wydarzeń itp.. Temat ten powinien być zajmujący dla wszystkich, szczególnie z powodu wielkich wydarzeń, jakie Pismo Święte przewiduje w tym okresie. Słowo milenium [które w języku polskim zwykle tłumaczymy na tysiąclecie przypis tłumacza] to przymiotnik łaciński oznaczający trwający tysiąc lat, który jest niekiedy używany z łacińskim rzeczownikiem regnum na oznaczenie królestwa o tysiącu lat. Przejęliśmy je dosłownie do języka angielskiego i używamy jako rzeczownika na oznaczenie okresu tysiąca lat, w czasie którego nad ziemią i ludzkością będzie panował Chrystus i Jego wierni.

Fakt, że mają oni w ten sposób panować, jest pokazany w wielu tekstach; niektóre z nich nawet bezpośrednio podają, iż będzie to trwało przez tysiąc lat, np. Obj. rozdział 20 wersety od 4-go do 9-go. Wynika to także z określeń dzień Pański, dzień Boga itp. odniesionych do Tysiąclecia, ponieważ 1000 naszych lat stanowi u Pana jeden dzień (Ps. 90-ty werset 4-ty; 2 Piotra rozdział 3 werset 8-my). Widzimy zatem, że idea tkwiąca u podstaw słowa tysiąclecie (oraz tysiącletni) jest nauką Biblii, chociaż słowo to jako takie w niej nie występuje.

W okresie Tysiąclecia mają być realizowane cele powrotu naszego Pana, i dlatego te dwa tematy są ściśle związane. Kiedy więc będziemy traktować o głównych celach powrotu naszego Pana najpierw pokrótce w rozdziale pierwszym, a następnie bardziej szczegółowo w kolejnych rozdziałach jednocześnie będziemy zajmować się celami Tysiąclecia. Z powodu ścisłego związku Tysiąclecia z powrotem naszego Pana, takie tematy jak: etapy, sposób i czas Jego powrotu, także naturalnie wchodzą w zakres niniejszego opracowania

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 8305 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Tysiąclecie - Przedmowy
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off
Nowy Gang Wiewióra (2014) Dubbing PL premium Kinowy hit już w CDA Premium. Komedia dla całej rodziny!

Włącz CDA Premium na 14 dni za darmo.
Uprowadzona księżniczka (2018) Dubbing PL premium Znakomita animacja dla całej rodziny!

Zobacz już teraz w CDA Premium!

Logowanie