[Audiobook] Wykres Boskiego Planu - rozdział 7: Zakryta tajemnica
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9163 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio siódmego rozdziału książki pt. Wykres Boskiego Planu, będącej 16 tomem serii Epifaniczne Wykłady Pisma Świętego, autorstwa P.S.L. Johnsona.

Inne książki i artykuły w wersjach audio można znaleźć także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
Chrystus, Głowa i Ciało
Błędne wyobrażenia ludzi Starego Testamentu i uczniów Jezusa
Najpierw podana, potem objawiona
Znaczenie słowa Chrystus
Inne biblijne określenia klasy Chrystusa
Chrystus ukryty w typach i figurach minionych wieków
Dokończenie tajemnicy
Objawienie jej innym

Fragment:
Różne zarysy Swego wielkiego planu Bóg utrzymywał w tajemnicy od samego początku. Są one nazwane tajemnicami - sekretami, które mogą być poznane tylko dzięki specjalnemu oświeceniu od Boga. Należała do nich tajemnica mówiąca, kto będzie wielkim Wyzwolicielem, który podniesie i będzie błogosławił świat. Przed Wiekiem Ewangelii na ten temat padło tylko kilka promieni światła, i to w ukryty sposób. Skazując szatana (1 Mojżeszowa rozdział 3 werset 15), Bóg zapowiedział wrogość i konflikt między szatanem a niewiastą, między nasieniem szatana (jego sługami wśród ludzi) a nasieniem niewiasty (Chrystusem i Kościołem - Rzymian rozdział 16 werset 20), przepowiadając prześladowanie i dręczenie nasienia przez szatana, z którego to powodu wierni symbolicznie utykali (ty mu potrzesz piętę), oraz zniszczenie szatana przez nasienie (ono potrze tobie głowę). W tym niejasnym stwierdzeniu wiele rzeczy pozostawił bez wyjaśnienia.

Abrahamowi ujawnił (1 Mojżeszowa rozdział 12 werset 3; rozdział 18 werset 18; rozdział 22 werset 18), że to przez jego nasienie przyjdzie obiecany Wyzwoliciel, lecz ani jego syn Izaak, ani wnuk Jakub nie wypełnili tej obietnicy. Gdy Bóg zawarł Przymierze Zakonu z Izraelem na górze Synaj, wydawało się, że tym wielkim Wyzwolicielem będzie Mojżesz z tym narodem. Jednak on zmarł, zapowiadając wcześniej wzbudzenie po sobie wielkiego Proroka (5 Mojżeszowa rozdział 18 wersety od 15 do 19). Gdy pod wodzą jego następcy, Jozuego, którego imię oznacza wyzwoliciel lub Jehowa jest zbawieniem, Izraelici weszli do ziemi obiecanej i odnosili wielkie zwycięstwa, wydawało się, że obietnica ta jest bliska wypełnienia. Jednak także Jozue zmarł, a jego następcy, sędziowie, również nie wypełnili obietnicy. Izraelici mieli wielkie nadzieje, gdy za dni Saula, Dawida i Salomona zostało ustanowione królestwo. Gdy jednak także i oni umarli, a szczególnie gdy po śmierci Salomona królestwo zostało rozdarte na dwie części, ich nadzieje przygasły.

Stały się jeszcze słabsze, gdy po kilku wiekach istnienia królestwo zostało całkowicie obalone za dni Sedekiasza, a oni sami zostali poddani władzy pogan. Mimo to w dalszym ciągu ufali obietnicom o nadejściu Wyzwoliciela (zobacz na przykład Izajasza rozdział 42 wersety od 1 do 4; rozdział 60 wersety 3, 14 i 15; Jeremiasza rozdział 23 wersety 5 i 6; rozdział 33 wersety od 14 do 16; Abdiasza rozdział 1 werset 21), Mesjasza, spodziewając się, że przyjdzie On jako potężny Król w chwale i mocy, by przywrócić królestwo i podporządkować im pogan. Oczekiwali Go w czasie, kiedy miał się narodzić Jezus (ewangelia Łukasza rozdział 3 werset 15), lecz ulegli takim złudzeniom na temat Jego wielkości, że całkowicie przeoczyli i nie zrozumieli innej grupy proroctw, która ukazywała dzieło cierpienia i śmierci jako okupu za grzeszników, zanim miał On rozpocząć dzieło wyzwalania i błogosławienia (1 Piotra rozdział 1 werset 11).

Po zmartwychwstaniu Jezusa nawet Jego uczniowie źle zrozumieli tę tajemnicę lub w ogóle jej nie rozumieli: wciąż sądzili, że przywróci On Izraelowi ziemskie królestwo (ewangelia Łukasza rozdział 24 werset 21; Dzieje Apostolskie rozdział 1 wersety 6 i 7). Gdy nasz Pan otworzył im Pisma, gdy w dniu Pięćdziesiątnicy otrzymali Ducha Świętego, tajemnica zaczęła się przed nimi odkrywać (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9163 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Wykres Boskiego Planu - rozdział 7: Zakryta tajemnica
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Nowy Gang Wiewióra (2014) Dubbing PL premium Kinowy hit już w CDA Premium. Komedia dla całej rodziny!

Włącz CDA Premium na 14 dni za darmo.
Nowy Jaskiniowiec (2018) Dubbing PL premium Rewelacyjna animacja dla całej rodziny!

Zobacz już teraz w CDA premium!

Logowanie