[Audiobook] Wykres Boskiego Planu - rozdział 6: Drugie piekło Biblii

[Audiobook] Wykres Boskiego Planu - rozdział 6: Drugie piekło Biblii

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 7780 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio szóstego rozdziału książki pt. Wykres Boskiego Planu, będącej 16 tomem serii Epifaniczne Wykłady Pisma Świętego, autorstwa P.S.L. Johnsona.

Inne książki i artykuły w wersjach audio, a także wykłady i kazania można znaleźć także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
Jezioro ognia symbolem drugiej śmierci
Sześć rzeczy, które będą do niego wrzucone
Niszczenie duszy
Teksty mówiące o jeziorze ognia
Analiza dwunastu przypadków wystąpienia słowa gehenna
Przypowieść o owcach i kozłach
Sodoma i Gomora jako przykład wiecznego ognia
Szeol niekiedy odnosi się do drugiego piekła

Fragment:
Zauważyliśmy, że słowa szeol i hades, użyte w odniesieniu do pierwszego piekła, nie mówią o (po pierwsze) miejscu tortur ani o (po drugie) miejscu podzielonym na dwie części, z których jedno jest miejscem szczęśliwości dla sprawiedliwych, a drugie miejscem tortur dla złych. Stwierdziliśmy raczej, że mówią one o (po trzecie) nieświadomym stanie pierwszej śmierci - zapomnieniu, na jakie skazani zostali wszyscy w wyniku grzechu Adama, z którego powrót obiecany jest w zmartwychwstaniu. Skoro tak jest, rozumiemy, że gdy wszyscy umarli w Adamie zostaną obudzeni z nieświadomego stanu śmierci, pierwsze piekło zostanie całkowicie zniszczone (Objawienie rozdział 20 wersety 13 i 14).

Oświadczenie wersetu 14, śmierć i piekło wrzucone są w jezioro ogniste, wyraźnie odnosi się do innego, drugiego piekła. W jaki sposób bowiem piekło mogłoby być wrzucone do jeziora ognia (które niemal według wszystkich badaczy Biblii oznacza piekło), gdyby było tylko jedno piekło? To drugie piekło jest wtórą śmiercią (Objawienie rozdział 20 werset 14; rozdział 21 werset 8) za indywidualny całkowicie świadomy grzech. Jest to stan całkowitego, zupełnego i wiecznego unicestwienia.

Przez zapłacenie ceny okupu za Adama i jego rodzaj Jezus wszystkim gwarantuje zmartwychwstanie z pierwszego piekła (Ozeasza rozdział 13 werset 14; Ewangelia Jana rozdział 5 wersety 28 i 29; Dzieje Apostolskie rozdział 24 werset 15; 1 Koryntian rozdział 15 werset 22; Objawienie rozdział 20 werset 13). Nie ma jednak żadnego zapewnienia co do powrotu kogokolwiek z drugiego piekła, ponieważ zgodnie z Pismem Świętym, Chrystus więcej nie umiera (Rzymian rozdział 6 werset 9; Żydów rozdział 10 werset 26).

Tak więc ci, którzy grzesząc, całkowicie tracą swą łaskę, nie mają nadziei na wieczne życie, ponieważ ich grzech wymagałby ponownego ukrzyżowania Syna Bożego jako ich indywidualnej ceny okupu (Żydów rozdział 6 wersety od 4 do 6). Dlatego ich zniszczenie jest zupełnym, całkowitym i wiecznym unicestwieniem - drugim piekłem, z którego nie ma zmartwychwstania. (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 7780 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Wykres Boskiego Planu - rozdział 6: Drugie piekło Biblii
Najlepsze komentarze
avatar
anonim203 (*.*.61.203) 2018-12-07 18:39:25 0
pieklo to jest czytanie przez progsa Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie