[Audiobook] Wykres Boskiego Planu - rozdział 4: Pierwsze piekło Biblii

[Audiobook] Wykres Boskiego Planu - rozdział 4: Pierwsze piekło Biblii

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 7836 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio drugiego rozdziału książki pt. Wykres Boskiego Planu, będącej 16 tomem serii Epifaniczne Wykłady Pisma Świętego, autorstwa P.S.L. Johnsona.

Inne książki i artykuły w wersjach audio, a także kazania i wykłady można znaleźć także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
Związek z wykresem Planu Wieków
Dwa piekła wspomniane w Piśmie Świętym
Pochodzenie tego słowa
Trzy definicje i ich zastosowanie
Dziesięć postulatów na temat pierwszego piekła
Analiza wersetów biblijnych

Fragment:
Temat piekła Biblii, szeroko i od dawna dyskutowany, zasługuje na dokładne zbadanie. Ci, którzy zaprzeczają, że istnieje piekło, mogą być nieco zaskoczeni informacją, że Biblia mówi o dwóch piekłach. Jest to zupełnie oczywiste na podstawie Objawienia rozdziału 20 wersetów 13 i 14, gdzie czytamy, że śmierć i piekło wrzucone są w jezioro ogniste.

Niemal wszyscy badacze Biblii zgadzają się, że jezioro ognia oznacza piekło. Gdyby było tylko jedno piekło, w jaki sposób mogłoby być ono wrzucone do innego (ognistego jeziora)? Fragment ten wyraźnie mówi o dwóch oddzielnych piekłach. Pojęcie jednego piekła wrzucanego do innego, pomimo czego w dalszym ciągu byłoby tylko jedno piekło, byłoby równie nielogiczne jak historia o wężu, który zaczął połykać samego siebie, poczynając od ogona, aż w końcu zniknął we własnym gardle!

Hebrajskie i greckie słowa tłumaczone na nasz język jako piekło także dowodzą, że są dwa biblijne piekła. Słowo piekło w starym Testamencie występuje 31 razy i w każdym przypadku jest ono tłumaczeniem hebrajskiego rzeczownika szeol, który 31 razy tłumaczony jest także jako grób, a 3 razy jako dół (dotyczy to amerykańskiego przekładu Autorised Version - przypis tłumacza).

Na podstawie wielu wersetów Starego Testamentu oczywiste jest, że szeol zawiera w sobie pojęcie dwóch piekieł. Przytoczymy dwa z tych wersetów, które bardzo wyraźnie to pokazują: Bo nie zostawisz duszy mojej w piekle, ani nie dopuścisz świętemu twemu oglądać skażenia (Psalm 16 werset 10). Szeol występuje tutaj w znaczeniu pierwszego piekła - stanu, z którego możliwy jest powrót. Jednak Księga Ijoba rozdział 7 werset 9 dowodzi, że słowo szeol używane jest także w znaczeniu drugiego piekła - stanu, z którego powrót nie jest możliwy: Jak niszczeje obłok i przemija, tak zstępujący do grobu nie wyjdzie. w miarę rozwijania naszego tematu przekonamy się, że myśl ta będzie nam przedstawiana coraz jaśniej. (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 7836 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Wykres Boskiego Planu - rozdział 4: Pierwsze piekło Biblii
Najlepsze komentarze
avatar
anonim106 (*.*.144.106) 2019-07-28 11:00:50 0
Chlopaki, zamiast oglądać filmy, lepiej zajrzyjcie tu; playfap.top Odpowiedz
avatar
anonim239 (*.*.176.239) 2018-12-05 17:39:06 0
To ma być lektor???? Taki automat jest do tolerowania w nowościach filmowych, ale nie w audiobookach! Nie da się tego słuchać. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie