[Audiobook] Wykres Boskiego Planu - rozdział 1: Ogólniki
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10636 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio przedmów do książki pt. Wykres Boskiego Planu, będącej 16 tomem serii Epifaniczne Wykłady Pisma Świętego, autorstwa P.S.L. Johnsona.

Inne książki i artykuły w wersjach audio, a także wykłady i kazania można znaleźć na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
TRZY ŚWIATY
TRZY WIEKI DRUGIEGO ŚWIATA
WIEKI TRZECIEGO ŚWIATA
POZIOMY ISTNIENIA

Fragment:
(...) Drodzy Przyjaciele! Sądzę, że wszyscy jesteśmy zainteresowani wielkim Boskim planem zbawienia planem wieków. Z faktu Waszej obecności tutaj wnoszę, że wszyscy wierzycie w Boga i przyjmujecie Biblię jako Jego Słowo. Rozważymy obecnie takie fragmenty tego Słowa, które podają zarys planu wieków. Nasz wykład na temat planu Boga zostanie zilustrowany przez ten oto wykres, którego jedynym zadaniem jest służyć pomocą w zrozumieniu tego tematu przez umysł za pośrednictwem oka.

Wierzymy w starą teologię Pana, apostołów i proroków. Nie mamy do przedstawienia Wam żadnej nowej rzeczy żadnego własnego planu czy teorii. Nie chcę też byście przyjmowali cokolwiek z tego, co będę mówił tylko dlatego, że tak powiedziałem, lecz dlatego, że pokazałem Wam to w Słowie Pana. Wierzę, że wiele z tego co mam do powiedzenia rozpoznacie jako stare i znane prawdy, natomiast niektóre rzeczy zostaną rozpoznane jako prawdy zapomniane, przeoczone lub nigdy wcześniej nie dostrzegane. Ufam jednak, że wszyscy będziecie gotowi bez dwuznaczności przyjąć wszystko to, co na podstawie Pisma Świętego wykażę jako Słowo Pana, jak sugeruje Apostoł, cokolwiek ku naszej nauce napisano (Rzymian rozdział 15 werset 4).

Jesteśmy zachęcani do badania Pism (ewangelia Jana rozdział 5 werset 39) właśnie po to, byśmy byli dostatecznie wyćwiczeni. Jeśli chcemy być mądrymi przed Bogiem, będziemy chcieli przyjść jak uczniowie i otrzymać pouczenie, jakiego Bóg udziela nam w Swym Słowie, które jest w stanie uczynić nas mądrymi ku zbawieniu, a to przy pomocy mądrości, która jest z góry (2 Tymoteusza rozdział 3 werset 15; list Jakuba rozdział 3 wersety 17 i 18). Chcemy włożyć zupełną zbroję Bożą (Efezjan rozdział 6 werset 11). (Wskazujemy na wykres). Rozważymy obecnie niektóre z zarysów Boskiego planu zilustrowane przez ten wykres. (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10636 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Wykres Boskiego Planu - rozdział 1: Ogólniki
Najlepsze komentarze
avatar
anonim125 (*.*.157.125) 2018-12-11 11:23:59 +1
Dalibyście spokój z indoktrynacją. Są inne miejsca na publikowanie takich rzeczy. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie