[Audiobook] Boski Plan Wieków - rozdział 10: Natury ludzka i duchowa są odrębne i różne
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9668 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio dziesiątego rozdziału książki Boski Plan Wieków, będącej pierwszym tomem serii Wykłady Pisma Świętego, autorstwa C.T. Russella.

Inne książki i artykuły w wersjach audio, a także kazania i wykłady można znaleźć także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
Powszechne błędne zrozumienie
Natura ziemska, czyli ludzka, i niebiańska, czyli duchowa
Ziemska chwała i niebiańska chwała
Świadectwo Biblii o istotach duchowych
Śmiertelność i nieśmiertelność
Czy śmiertelne istoty mogą żyć wiecznie?
Sprawiedliwość w obdarzaniu względami
Zbadanie domniemanej zasady
Różnorodność w doskonałości
Nadrzędne prawa Boskie
Plan Boga dotyczący człowieka w pełni zadowalający
Wybór Ciała Chrystusowego
W jaki sposób dokona się przemiana jego natury?

Fragment:
Z powodu niezrozumienia Planu Bożego, który przewiduje restytucję całej ludzkości, czyli przywrócenie jej do poprzedniego stanu ludzkiej doskonałości w Edenie w którym to planie Kościół chrześcijański stanowi wyjątek, gdyż ma on doznać przemiany z natury ludzkiej do duchowej, większość chrześcijan przypuszcza, że nikt nie będzie zbawiony, z wyjątkiem tych, którzy osiągną naturę duchową. Jednak Pismo Święte, oferując obietnice życia, błogosławieństw i restytucji dla wszystkich narodów ziemi, możliwość przemiany do natury duchowej daje i obiecuje tylko Kościołowi wybranemu w ciągu Wieku Ewangelii. Nie ma w Biblii ani jednego fragmentu, który stwarzałby takie nadzieje dla kogokolwiek innego.

Jeśli rzesze ludzkie mają zostać wybawione ze stanu degradacji, słabości, bólu, nędzy i śmierci będących wynikiem grzechu i przywrócone do stanu ludzkiej doskonałości, jaką człowiek miał przed upadkiem, to ich wybawienie z tego upadku będzie tak samo rzeczywiste i całkowite jak tych, którzy uczestnicząc w Wysokim Powołaniu podczas Wieku Ewangelii, stają się uczestnikami boskiej natury.

Niemożność właściwego zrozumienia istoty doskonałego człowieczeństwa, błędne zrozumienie słów śmiertelny i nieśmiertelny oraz niewłaściwe pojęcie o sprawiedliwości wspólnie doprowadziły do tego błędu, okryły tajemnicą liczne wersety, które w innym wypadku byłyby z łatwością zrozumiane.

Powszechny pogląd, choć nie poparty ani jednym wersetem biblijnym, utrzymuje, że na ziemi nie było nigdy doskonałego człowieka, że człowiek taki, jakim go widzimy, jest tylko częściowo rozwiniętym człowiekiem, a w celu osiągnięcia doskonałości musi stać się istotą duchową. Ten pogląd powoduje zamieszanie w zrozumieniu Pisma Świętego, zamiast wydobywać z niego harmonię i piękno, które wynikają z dobrego rozbierania Słowa Prawdy. (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9668 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Boski Plan Wieków - rozdział 10: Natury ludzka i duchowa są odrębne i różne
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie