[Audiobook] Boski Plan Wieków - rozdział 9: Okup i restytucja
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 8675 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio dziewiątego rozdziału książki Boski Plan Wieków, będącej pierwszym tomem serii Wykłady Pisma Świętego, autorstwa C.T. Russella.

Inne książki i artykuły w wersjach audio, a także kazania i wykłady, można znaleźć także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
Restytucja zagwarantowana przez okup
Nie życie wieczne, ale próba jego osiągnięcia jest zapewniona przez okup
Warunki tej próby i jej korzystne strony
Niezbędność ofiary Chrystusa
W jaki sposób ludzkość mogła zostać odkupiona przez śmierć jednego człowieka?
Wiara i uczynki będą w dalszym ciągu konieczne
Zapłata za dobrowolny grzech jest pewna
Czy będzie dosyć miejsca na ziemi dla wzbudzonych milionów ludzi?
Restytucja a ewolucja

Fragment:
Z przedstawionego w ogólnym zarysie Boskiego planu widać, że zamiarem Boga wobec ludzkości jest restytucja, czyli przywrócenie człowieka do stanu pierwotnej doskonałości i chwały utraconej w Edenie. Najsilniejszy i decydujący dowód odnoszący się do tego przedmiotu najlepiej może być zrozumiany wtedy, gdy doceni się w pełni zasięg i charakter okupu.

Restytucja przepowiedziana przez apostołów i proroków musi nastąpić po złożeniu okupu jako sprawiedliwy i logiczny bieg wydarzeń. Boska metoda zapewnienia okupu wymaga, aby cała ludzkość, z wyjątkiem dobrowolnie odrzucających zbawczą moc Wielkiego Wyzwoliciela, była uwolniona od pierwotnej kary, niewoli skażenia śmierci. W przeciwnym bowiem wypadku okup nie byłby wystarczający dla wszystkich.

Rozumowanie Pawła na ten temat jest zupełnie jasne i dobitne. Mówi on (Rzymian rozdział 14 werset 9): Gdyż na to Chrystus i umarł, i powstał, i ożył, aby i nad umarłymi, i nad żywymi panował [sprawował władzę]. To znaczy, że celem śmierci i zmartwychwstania naszego Pana nie było jedynie błogosławienie, rządzenie i przywrócenie do stanu pierwotnej doskonałości wyłącznie żyjących ludzi i panowanie nad nimi, lecz otrzymanie władzy, czyli zupełnego panowania, nad umarłymi, tak jak nad żywymi. Zapewni to zarówno jednym, jak i drugim (Przypis: Możemy dopatrzeć się tutaj dodatkowego, szerszego znaczenia słów apostoła, mianowicie, iż cały rodzaj ludzki objęty jest wyrażeniem umarli. Z Boskiego punktu widzenia cała ludzkość, znajdując się pod wyrokiem śmierci, jest traktowana tak, jak gdyby już umarła (ewangelia Mateusza rozdział 8 werset 22), dlatego określenie żywi stosowałoby się do istot nie należących do rodziny ludzkiej, do takich, które nie utraciły swego życia do aniołów. Koniec przypisu), dobrodziejstwa wynikające z Jego okupu. Jezus dał samego siebie na okup [równoważną cenę] za wszystkich, dlatego, aby mógł wszystkich błogosławić i dać każdemu człowiekowi możliwość osobistej próby w celu uzyskania życia.

Dowodzenie, że On dał okup za wszystkich i jednocześnie twierdzenie, że tylko garstka odkupionych otrzyma jakieś dobrodziejstwo wypływające z niego, jest absurdem. Taki pogląd wskazywałby, iż Bóg zaaprobowawszy cenę okupu, niesprawiedliwie odmówił uwolnienia odkupionych lub że Pan, po odkupieniu wszystkich, albo nie był w stanie, albo nie chciał wykonać pierwotnie podjętego życzliwego zamierzenia. (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

Zredagowaną i rozszerzoną treść tego rozdziału można także znaleźć w serii Okup i restytucja, dostępnej na stronie http://zborbielawa.pl/boskiplan/okup-i-restytucja-spis/

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 8675 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Boski Plan Wieków - rozdział 9: Okup i restytucja
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Nowy 7 uczuć (2018) Cały film PL premium Jeden z lepszych polskich filmów ostatnich lat!

Zobacz już teraz w CDA Premium!
Balerina (2016) Lektor PL premium Piękna bajka dla całej rodziny!

Zobacz już teraz w CDA Premium!

Logowanie