[Audiobook] Boski Plan Wieków - rozdział 6: Powrót naszego Pana - cel Jego powrotu
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10484 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio szóstego rozdziału książki Boski Plan Wieków, będącej pierwszym tomem serii Wykłady Pisma Świętego, autorstwa C.T. Russella.

Inne książki i artykuły w wersjach audio, oraz kazania i wykłady można znaleźć także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
Powtórne, osobiste przyjście naszego Pana przed rozpoczęciem się Tysiąclecia
Jego związek z pierwszym przyjściem
Wybranie Kościoła i nawrócenie świata
Wybór i wolna łaska
Więźniowie nadziei
Prorocze świadectwa odnoszące się do restytucji
Powrót Naszego Pana oczywistą nadzieją dla świata i Kościoła

Powrót naszego Pana to ważny biblijny temat gdyż wszelkie rozważania na temat Tysiąclecia oraz przyszłego świata byłyby niekompletne bez uwzględnienia drugiego adwentu Jezusa, gdyż to radosne wydarzenie ściśle wiąże się z Tysiącleciem. Temat ten można rozważać z różnych punktów widzenia, w tym szczególnie z punktu widzenia jego celu, jego sposobu i jego czasu, oraz na różnym poziomie szczegółowości. W tym rozdziale autor skupia się na ogólnym celu Jego powrotu, kwestię sposobu i czasu pozostawiając na przyszłość.

Fragment:
ABY też posłał wam zapowiedzianego Mesjasza, Jezusa, którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy (restytucji wszystkich rzeczy według angielskiej biblii Króla Jakuba), co też od wieków przepowiedział Bóg przez usta swoich świętych proroków Dzieje Apostolskie rozdział 3 wersety 20 i 21, Nowy Przekład. Nasz Pan zmierzał do tego, aby Jego uczniowie zrozumieli, iż w pewnym celu, w pewien sposób i w pewnym czasie przyjdzie On powtórnie. Sądzimy, że zgadzają się z tym i wierzą w to ci wszyscy, którzy zaznajomieni są z Pismem Świętym. Prawdą jest, że Jezus rzekł do swoich uczniów: A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata (ewangelia Mateusza rozdział 28 werset 20, Nowy Przekład). I jest z Kościołem bez przerwy przez swego ducha oraz swoje Słowo, prowadząc go, kierując nim, pocieszając i podtrzymując swych świętych, dodając im otuchy we wszystkich utrapieniach. Ale chociaż Kościół cieszy się błogosławieństwami wynikającymi ze świadomości, iż Pan wie o wszystkich jego sprawach, nieustannie troszczy się o niego, miłuje go, to jednak tęskni do obiecanego osobistego powrotu Pana; bo kiedy On rzekł werset a jeśli pójdę, przyjdę znowu (Ewangelia Jana rozdział 14 werset 3, Nowy Przekład), na pewno mówił o swym powtórnym osobistym przyjściu. (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

Zredagowaną i rozszerzoną treść tego rozdziału można także znaleźć w serii Cel powrotu Jezusa Restytucja wszystkich rzeczy, dostępnej na stronie http://zborbielawa.pl/boskiplan/celpowrotujezusa_spis/

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10484 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Boski Plan Wieków - rozdział 6: Powrót naszego Pana - cel Jego powrotu
Najlepsze komentarze
avatar
anonim43 (*.*.154.43) 2019-12-14 21:48:09 0
Świry przy tym walą konia... Religia pralnią mózgu.. Odpowiedz
avatar
anonim187 (*.*.112.187) 2018-11-20 22:23:42 0
Wszyscy na to czekali hi hi. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie