[Audiobook] Boski Plan Wieków - rozdział 4: Epoki i wieki w rozwoju Boskiego Planu
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9647 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio drugiego rozdziału książki Boski Plan Wieków, będącej pierwszym tomem serii Wykłady Pisma Świętego, autorstwa C.T. Russella.

Inne książki i artykuły w wersjach audio, a także kazania i wykłady można znaleźć także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
Dokładność i usystematyzowany charakter Bożego planu
Trzy wielkie epoki w historii świata
Ich cechy charakterystyczne
Ziemia trwa na wieki
Świat przyszły
Nowe niebiosa i nowa ziemia
Podział tych wielkich epok
Ważne zarysy Boskiego planu objawione w ten sposób.
Dostrzeżenie porządku pozwala ujrzeć harmonię
Dobre rozbieranie Słowa Prawdy

Bóg oznajmia nam w Biblii, że ma wyraźnie określony cel i że systematycznie i skutecznie realizuje go zgodnie ze swym planem, w trakcie kolejnych okresów czasu. W tym rozdziale opisane są trzy główne podziały owych okresów czasu, oraz obecne w nich niebiosa i ziemie.

Fragment na zachętę:
NIEKTÓRZY nieświadomie mylnie oceniają umiejętność oraz mądrość wielkiego architekta i budowniczego na podstawie niedokończonego jeszcze dzieła. Podobnie wielu w swej niewiedzy błędnie ocenia teraz Boga na podstawie dzieła, którego On jeszcze nie dokończył. Ale w przyszłości, gdy rusztowanie zła, które było dozwolone, aby utrzymywać człowieka w karności i które ostatecznie będzie wykorzystane dla jego dobra, zostanie usunięte, a rumowisko oczyszczone, dokończone dzieło Boga będzie obwieszczać każdemu Jego nieskończoną mądrość i moc. Wówczas okaże się, że plany Boga pozostają w harmonii z Jego chwalebnym charakterem.

Skoro Bóg oznajmia nam, że ma wyraźnie określony cel i że wszystkie Jego cele zostaną osiągnięte, wypada nam jako Jego dzieciom, pilnie dowiadywać się jakie one są żebyśmy mogli być z nimi w zgodzie. Zauważmy z jakim naciskiem Jahwe potwierdza niewzruszoność swego celu: Przysiągł Pan Zastępów, mówiąc: jak pomyślałem, tak się dzieje, i jak postanowiłem, tak się staje. Jeżeli Pan Zastępów to postanowi, któż to unicestwi? Bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego, jestem Bogiem i nie ma takiego jak Ja, Ja wykonuję swój zamysł, i spełnia się on, dokonuję wszystkiego, czego chcę, jak powiedziałem, tak to wykonuję, jak postanowiłem, tak to czynię (Izajasza rozdział 14 wersety od 24 do 27; rozdział 46 wersety od 9 do 11).

Dlatego bez względu na to jak przypadkowe lub tajemnicze może się wydawać postępowanie Boga wobec człowieka, ci którzy wierzą świadectwu Jego Słowa muszą uznać, iż Jego pierwotny i niezmienny plan posuwał się systematycznie naprzód i dalej się posuwa aż do zakończenia. Rzesze ludzkie błąkając się po omacku w ciemnościach niewiedzy, muszą czekać na rzeczywisty rozwój Boskiego planu zanim będą mogły zdać sobie sprawę z chwalebnego charakteru Boskiego architekta. Lecz w tym czasie przywilejem dziecka Bożego jest dostrzeganie wiarą w świetle Jego lampy przepowiedzianą przyszłą chwałę. Dzięki temu może ono docenić to Boskie postępowanie, które tak w przeszłości jak i obecnie wydaje się tajemnicze. Dlatego też, jako zainteresowani synowie Boga i spadkobiercy obiecanego dziedzictwa, stosujemy się do Ojcowskiego Słowa, abyśmy mogli zrozumieć Jego cele na podstawie podanych w nim planów i szczegółów. Z nich dowiadujemy się, że Boski plan w odniesieniu do człowieka obejmuje trzy wielkie okresy, które rozpoczynają się od stworzenia człowieka i sięgają w nieograniczoną przyszłość. Piotr i Paweł nazywają te trzy okresy (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

Zredagowaną i dość znacznie rozszerzoną treść tego rozdziału można także znaleźć w serii Światy i wieki biblijne, dostępnej na stronie: http://zborbielawa.pl/boskiplan/swiatyiwieki_spis/

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9647 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Boski Plan Wieków - rozdział 4: Epoki i wieki w rozwoju Boskiego Planu
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie