[Audiobook] Boski Plan Wieków - rozdział 2: Ustalenie istnienia inteligentnego Stwórcy
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 8679 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio drugiego rozdziału książki Boski Plan Wieków, będącej pierwszym tomem serii Wykłady Pisma Świętego, autorstwa C.T. Russella.

Więcej książek i artykułów w wersjach audio, oraz kazań i wykładów, można znaleźć także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Spis treści:
Zbadanie pozabiblijnych dowodów w świetle rozumu
Teoria nie wytrzymująca krytyki
Rozsądna teoria
Jawność Charakteru Boga
Logiczne wnioski

Nawet z punktu widzenia sceptyka rozsądne i bezstronne zbadanie tego, co jest nieznane, w świetle tego, co znane, prowadzi nieuprzedzonego, inteligentnego badacza w kierunku prawdy. Jest jednak oczywiste, że bez bezpośredniego objawienia planów i celów Boga człowiek może jedynie zbliżyć się do prawdy i dojść do bardzo nieścisłych wniosków. Odłóżmy jednak na chwilę Biblię i wyłącznie z punktu widzenia rozumu popatrzmy na zjawiska we wszechświecie. (...)

Lektor: AWS Polly - Głos: Jacek

Zredagowaną treść tego rozdziału można także znaleźć w serii Istnienie najwyższego inteligentnego Stwórcy, dostępnej na stronie http://zborbielawa.pl/bog/istnienie-najwyzszego-inteligentnego-stworcy-spis/ . Została ona podzielona na następujące części:

1) Wstęp porządek i harmonia stworzenia

W pierwszym odcinku zwracamy uwagę na planowość, porządek, harmonię, piękno oraz inne świadectwa obecne w naturze, które świadczą o tym, że są one dziełem inteligentnego Stwórcy, a nie zwykłego przypadku.

2) Bezrozumny dobór naturalny czy inteligentny projektant?

W tym odcinku zwracamy uwagę na planowość, porządek i podobne cechy, jakie były obecne w stworzeniu czy bezrozumna natura mogłaby je wytworzyć?

3) Skoro Bóg istnieje, to

Skoro więc istnienie inteligentnego Stwórcy jest wyraźnie widoczną prawdą, którą potwierdza wszystko wokoło nas i w nas samych, gdyż jesteśmy Jego tworem, to co niesie za sobą zdanie sobie sprawy z istnienia tego potężnego Boga?

4) Wnioski końcowe

Końcowe wnioski tej krótkiej serii czego możemy się spodziewać w związku z tym że taka Istota Bóg istnieje, i nas uczyniła?

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 8679 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Boski Plan Wieków - rozdział 2: Ustalenie istnienia inteligentnego Stwórcy
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off
Kosmiczne Mistrzostwa (2020) Lektor PL premium Jest rok 2071. Kosmiczna wojna całkowicie zmieniła klimat na Ziemi, a nad Moskwą góruje ogromny statek obcych.

Włącz CDA Premium!
Gnomy rozrabiają (2017) Dubbing PL premium Takich krasnali jeszcze nie poznaliście!

Oglądaj już teraz w CDA Premium!

Logowanie