[Audiobook] Korzyści z chrześcijańskiej społeczności - Echa Pielgrzyma 26
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 8783 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Wersja audio kazania Beniamina H. Bartona pt. Korzyści z chrześcijańskiej społeczności, pochodzącego z książki Echa Pielgrzyma, wydanej przez Wydawnictwo Straż.
http://wydawnictwostraz.org/echa-pielgrzyma.html

Inne wykłady, kazania, artykuły i książki w wersji audio można znaleźć także na kanale: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Kazanie to dotyczy ważności wspólnoty i społeczności z ludem Bożym - a także uczestnictwa w Królestwie Bożym.

Fragment na zachętę: (...) Drodzy przyjaciele, pomyślałem, że dzisiejszego popołudnia nic nie będzie bardziej stosowne niż powiedzenie wam o pewnych istotnych kwestiach, ważnych dla mnie i dla was w związku z otrzymaniem miejsca w tym oferowanym nam wspaniałym Królestwie. Nie na próżno w Słowie Bożym znajduje się niejedno napomnienie w tym względzie; niejedna sugestia dla was i dla mnie; musi być zatem bardzo ważna tego przyczyna przyczyna, dla której powinniśmy zważać na tę kwestię, przyczyna, dla której musimy pracować nad tą sprawą.

Wybraliśmy więc na to popołudnie tekst, który powinien być przez was i przeze mnie poważany i zgodnie z którym musimy postępować, jeśli chcemy znaleźć się pośród tej królewskiej klasy klasy, która wraz z naszym Odkupicielem ma sprawować to zdumiewające dzieło. Czy zwróciliście kiedyś uwagę na związek między naszym tekstem a następnym wersetem? Przeczytajmy: Nie opuszczając społecznego zgromadzenia naszego, jako niektórzy obyczaj mają, ale napominając jedni drugich, a to tym więcej, im więcej widzicie, iż się on dzień przybliża. Albowiem jeślibyśmy dobrowolnie grzeszyli po wzięciu znajomości prawdy, nie zostawałaby już ofiara za grzechy Wydaje mi się, że powiązanie między tymi dwoma wersetami jest niezwykle zdumiewające, jakby Apostoł chciał nam przekazać, że w tym szczególnym czasie w okresie, gdy wyraźniej niż kiedykolwiek wcześniej zaczynamy dostrzegać zbliżanie się owego dnia nadejdzie pora, kiedy to wspólnota i społeczność z ludem Bożym będą bardziej istotne niż kiedyś, a jeśli zlekceważymy i zaniedbamy ten przywilej, narazimy się na wielkie niebezpieczeństwo, którego ostatecznym rezultatem może być utrata wszystkiego.

Zauważcie, że Apostoł używa tu słowa opuszczać Nie mówi: Nie ignorujcie społecznego zgromadzenia Gdybyśmy, i wy, i ja, nigdy nie spotkali się z ludem Bożym i nie wiedzieli o błogosławieństwach i korzyściach płynących ze społeczności, Pan nie wyrzekłby tak dobitnego stwierdzenia i ani wy, ani ja nie całkiem bylibyśmy w stanie tak dobrze dostrzec potrzebę i wartość spotkań z Bożym ludem. Natomiast, jeśli raz skosztowaliście tego błogosławieństwa, gdy raz zasmakowaliście w takiej społeczności, raz uczestniczyliście w tego typu wspólnocie, teraz tego nie opuszczajcie; nie zostawiajcie tego; nie opuszczajcie zbierania się razem, jak niektórzy mają w zwyczaju.

Teraz chcemy oddać się rozważaniu, dlaczego i wy, i ja nie mamy opuszczać społecznego zgromadzania się. Dlaczego jest to taka ważna sprawa? Dlaczego Apostoł tak bardzo kładzie na to nacisk? Dlaczego powinniśmy być tak staranni, jeśli chodzi o spotkania z dziećmi Boga? (...)

Lektor: AWS Polly, głos Jacek

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 8783 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Korzyści z chrześcijańskiej społeczności - Echa Pielgrzyma 26
Najlepsze komentarze
dziedzic_pruski2 2018-10-07 13:12:24 0
religia to syf
bozi nie ma Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off
Zabawa zabawa (2018) Cały film PL premium Jeden z lepszych polskich filmów.

Zobacz już teraz w CDA Premium!
Wilczy Gang (2020) Dubbing PL premium Prestiżowa szkoła dla magicznych stworzeń!

Zobacz już teraz w CDA Premium!

Logowanie