[Audiobook] Żołnierze Chrystusa - Echa Pielgrzyma 16
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9690 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Film pochodzi z kanału Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Wersja audio kazania Beniamina H. Bartona pt. Żołnierze Chrystusa, pochodzące z książki Echa Pielgrzyma, wydanej przez Wydawnictwo Straż.
http://wydawnictwostraz.org/echa-pielgrzyma.html

Kazanie to zawiera omówienie jednego z obrazów Biblii dotyczących chrześcijan - przyrównania ich do żołnierzy walczących w pewnej armii - armii Chrystusa, którzy mają przywileje i obowiązki analogiczne do żołnierzy z rzeczywistych armii.

Fragment na zachętę: (...) Jest wiele punktów wspólnych dla bycia żołnierzem w rzeczywistej armii a żołnierzem w armii duchowej. Do normalnej armii wstępuje się na pięć czy dziesięć lat; do armii duchowej wstępuje się na całą wieczność. Każdy dowolny człowiek może się zaciągnąć do zwykłej armii; trzeba być wysokim, mieć dobre zdrowie itp. Chociaż w walce lepszym mógłby okazać się ten, kto nie przeszedł pomyślnie testów rekrutacyjnych i nie został przyjęty. Aby zaciągnąć się do armii Pańskiej, pewne kwalifikacje są niezbędne. Po pierwsze kandydaci muszą uznawać Pana za swego Zbawcę i Odkupiciela. Nieważne, ile zrobiłeś dobrych uczynków, jak bardzo jesteś rozumny nie zostaniesz przyjęty, jeśli nie spełnisz tego pierwszego wymagania.

Co oznacza zaciągnięcie się do wojska? Czego wymaga się w dowolnej armii? Musisz iść do biura rekrutacji, podpisać określone dokumenty, zrezygnować z prawa decydowania o sobie i z własnej woli. Twoją wolą musi być wola dowódcy, musisz iść tam, gdzie on rozkaże.

Gdy przyłączasz się do armii Pańskiej, zaciągnięciem jest poświęcenie. Musisz zaprzestać walki dla siebie i walczyć dla Pana czy będzie to zaszczytem, czy hańbą. Gdy wykonałeś ten krok, jesteś w armii Pana (Rzymian rozdział 12 werset 1). (...)

Lektor: AWS Polly, głos Jacek

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9690 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Żołnierze Chrystusa - Echa Pielgrzyma 16
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie