[Audiobook] Żywe kamienie Świątyni - Echa Pielgrzyma 15

[Audiobook] Żywe kamienie Świątyni - Echa Pielgrzyma 15

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 7778 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: anonim

Link do oryginalnego kanału Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC_hHYyH6zb1Om1-tpMIY1EQ

Wersja audio kazania Beniamina H. Bartona pt. Żywe kamienie Świątyni, pochodzące z książki Echa Pielgrzyma, wydanej przez Wydawnictwo Straż.
http://wydawnictwostraz.org/echa-pielgrzyma.html

Kazanie to zawiera omówienie jednego z obrazów Biblii ilustrującego połączenie i rozwój Chrystusa - Głowy: Jezusa i Ciała: Kościoła, jako budynku.

Fragment na zachętę: (...) Pierwszą rzeczą, jaką musi zrobić ktoś, kto pragnie zbudować dom, jest udanie się do architekta, przedstawienie, co się chce mieć oraz omówienie szczegółów. Gdy ten się zastanawia, dom powstaje w jego umyśle. Tak i Kościół istniał w umyśle Boga już w najodleglejszej przeszłości. Plan został sporządzony na długo przed zapoczątkowaniem Kościoła. Podobnie mówi się o Jezusie jako o Baranku zabitym przed założeniem świata (Objawienie rozdział 13 werset 8). Było to przeznaczone, że taka klasa, Kościół, powinna powstać.

Po tym, jak architekt wszystko przemyśli, kreśli on widok od frontu, boki, dach, różne poziomy domu; powstają rysunki będące spojrzeniem z każdej strony. Podobnie i Bóg przekazał nam ilustrację tej wielkiej Świątyni. Stary Testament to długa seria obrazów Kościoła: baranek paschalny, ofiary Zakonu, Przybytek, Świątynia Salomona to wszystko są obrazy Kościoła, a ilustracje te prezentowane są z każdego punktu widzenia. Architekt nie robi rysunków po to, by opowiedzieć sobie samemu o budynku, lecz dla użytku pracowników. Również Bóg przekazał robotnikom obrazy i plany owej wspaniałej budowli. Gdy rysunki są kompletne, przychodzą konkretne polecenia co do tego, jak dom ma być budowany, z jakich materiałów, jak ma być wykończony itp. Tak samo Bóg dał nam rysunki Stary Testament oraz szczegóły w Nowym Testamencie. Nowy jest objaśnieniem Starego, obydwa są potrzebne. (...)

Lektor: AWS Polly, głos Jacek

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 7778 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: [Audiobook] Żywe kamienie Świątyni - Echa Pielgrzyma 15
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie