Materiał nie jest niedostępny w Twoim kraju

Dołącz do CDA Premium

Masz już konto? Zaloguj się!

Plan 75 (2022) Lektor PL

Następne wideo
anuluj
Obejrzyj ten oraz 22861 innych filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: AuroraFilms
Konto zweryfikowane

Dramat, Sci-fi, Kino azjatyckie

Japoński kandydat do Oscara.

Starzejące się społeczeństwo Japonii jest zapowiedzią rychłego kryzysu ekonomicznego oraz zaburzenia równowagi państwa. Rozwiązaniem ma być rządowy program kryjący się pod nazwą Plan 75. Zachęca on do eutanazji osoby, które ukończyły siedemdziesiąty piąty rok życia...

Wersja z napisami: https://www.cda.pl/video/2269738213/vfilm

Film z biblioteki: CDA Premium

Produkcja: Japonia, Francja, Filipiny, Katar

Reżyser: Chie Hayakawa

pokaż wszystkich aktorów ▼
pokaż cały opis
IMDb: 6.6 / 10 Ilość głosów: 2483
3.0 / 5 Oceny: 21
Włącz dostęp do 22862 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.

Tylko użytkownicy premium mogą zamieszczać komentarze pod tym filmem.
Dołącz do CDA Premium

Najlepsze komentarze
kkiliman87 2024-12-26 18:17:41 +22
Film niezwykle refleksyjny, nie dla miłośników akcji czy sensacji, tutaj znajdziemy dogłębną analizę potrzeb, rozterek, problemów osób w podeszłym wieku. Jest to oczywiście pewna wizja, fantazja, ale pewne aspekty mają odniesienie w naszych czasach. Kino dla koneserów ambitniejszych gatunków, niespiesznie się sączy i pokazuje jak w lustrze, nasz osobisty wewnętrzny stosunek do osób starszych. Warto obejrzeć dla swoistej analizy i przemyśleń, my też kiedyś skończymy 70 lat...
DariuszNaw 2025-02-02 14:11:12 0
@kkiliman87: Niektórzy skończą 70 lat.Film tak refleksyjny, że co wrażliwszych, wpędza w depresję.Ciekawa tematyka, lecz wykonanie toporne.Jako reportaż lub dokument, formą byłby zrozumiały.Ale jako film fabularny z wątkami nieoczywistego s-f, słabiutki reżysersko.
Blue55 2024-12-26 11:07:44 +11
warto obejrzeć i się zastanowić nad bezcennym darem życia!
jarka123 2025-05-18 09:03:52 +2
@azielonego: NIE DOCENIA DARU NIGDY.BOJA SIE TEGO.ZDADZA SOBIE SPRAWE Z TEGO ZE JE ZMARNOWALI
irena02-05 2025-01-12 03:12:04 +7
Film, który skłania do refleksji, polecam.
krolrobert606 2024-12-26 11:57:53 +3
Bardzo nudny
ansa2 2024-12-26 15:24:15 +10
@krolrobert606: można dowiedzieć się więcej niż kiedy ogląda się dwie godziny film o rozbijaniu samochodów - typu "szybki i cieknie"
Blue55 2024-12-26 19:44:28 +5
@ansa2: he he dokładnie
Pokaż wszystkie odpowiedzi [2]
84natal 2025-06-17 19:42:33 +2
W Japonii to życia się nie ceni. Aborcja, harakiri (mimo zakazu w 1873 roku, popełniane było jeszcze w XX wieku), kamikaze. A nawet ich kultura pracy, gdzie człowiek jest tylko maszyną, gdzie ludzi traktuje się jak niewolników. Tak że eutanazja to dla nich bułka z masłem. Film raczej smutny, refleksyjny.
roman1000 2025-01-15 01:22:06 +2
7/10
tomasink123 2025-01-05 01:19:52 +2
Jaki jest sens zycia?Ile w zyciu mamy radosci a ile smutu?Zyjesz ,pracujesz wychowujesz dzieci a na starosc jestes "kula u nogi" calego spoleczenstwa!
DariuszNaw 2025-02-01 17:24:06 +2
@tomasink123: to jest właśnie sens życia w tym systemie; jesteś potrzebny do rozmnażania.Kiedy się już rozmnożysz i wychowasz potomstwo, spadaj...bo już nie jesteś potrzebny.
chufuquake3 2025-05-25 03:30:32 +1
Juz po przeczytaniu komentarzy...Nie dam rady obejrzec tego filmu...aczkolwiek przedstawia ciekawy watek....To smutny i kontrowersyjny film......
DariuszNaw 2025-02-02 14:07:12 +1
Film smutny i ciężki.Trudny.Zrobiony w formie dokumentalnego reportażu.Słabo oświetlone pomieszczenia, brak muzyki sprawiają przygnębiające wrażenie.Jeśli chcecie sobie popsuć dzień i wpaść w depresję, to ten japoński film wam to zapewni.
bibros1116 2026-05-26 19:32:58 0
szmira...
maciejle2 2025-07-13 22:42:03 0
Film nakręcony jak dokumentalny, widz towarzyszy bohaterom jako obserwator ich życia i problemów. jak dla mnie nie jest przygnębiający, bo jednak na zakończenie świeci słońce....Japonia była zawsze zamknięta na chrześcijaństwo, wiarę w życie wieczne, jak ktoś napisał ma inną kulturę, która nie ceni życia; dlatego łatwiej tam ulokować akcję, jest jakby kontynuacją tradycji w życiu (co było slychać jako reklama Planu 75). Eutanazja jest w Europie jako osiągnięcie socjalne, z tego co wiem w Holandii, Anglii i dotyczy osób bez granicy wieku, w Holandii mogą o nią poprosić nawet niepełnoletni. Eutanazja odbywa się we własnym domu (tyle wiem ze słyszenia). Kto wie co będzie za kilka lat? Jak dla mnie film warty obejrzenia, zachęca aby cieszyć się życiem, a jeśli ktoś jest wierzącym w Jezusa - prosić Go o Jego życie wieczne już tutaj i teraz - pozwolić Mu aby budował relacje. Ostatnio przeczytałem słowa Boga, ktore mi pomogly: „Żyj, bo Ja cię kocham, z całą twoją historią, która ma smak prochu. Twoje życie ma sens z wszystkimi twoimi błędami. Otwórz się na moją Miłość”. Z tobą Chrystus naprawi wszystkie twoje błędy. ks. Nikos Skuras - Instagram: Odwagi.bracia, wpis: Sroda popielcowa
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie