Konferencja Inicjatywy #Przeciw Cenzurze
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9949 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2018-01-23

20 stycznia 2018 roku w Warszawie założono Inicjatywę Przeciw Cenzurze zrzeszającą niezależnych dziennikarzy, vlogerów, bloggerów, publicystów i twórców ocenzurowanych przez globalne media społecznościowe.

Na miejscu zorganizowano konferencję prasową. Przedstawiciele IPC wskazali, że nie ma możliwości odwołania się, czy dochodzenia swoich praw przed polskimi sądami. Blokowani twórcy zwrócili uwagę na potrzebę unormowania działania prywatnych monopoli na rynku polskim.

Głos zabrał również Poseł RP Robert Winnicki zwracając uwagę na zagrożenie dyktatury globalnych koncernów takich jak YouTube, Facebook, czy Twitter.

Znany twórca Krzysztof "Ator" Woźniak zwrócił uwagę na zakłamanie i perfidię w wykonaniu administratorów wspomnianych mediów, którzy z jednej strony tolerują wulgaryzmy i skrajną patologię kanałów dedykowanych niepełnoletnim użytkownikom, a z drugiej strony ograniczają wolność słowa niezależnych twórców.

Piotr Korczarowski z eMisjiTv oświadczył, że inicjatywa będzie walczyć o zmiany w polskim prawie, aby działające na polskim rynku monopole mediów społecznościowych respektowały wolność słowa i nie dyskryminowały ludzi z uwagi na światopogląd.

Poseł RP Jacek Wilk powiedział: "Trzeba sprawy nazywać po imieniu, szczerze i odważnie. Ta narastająca cenzura z jaką mamy do czynienia to jest po prostu rodzaj paskudnej walki politycznej. To co może się wydarzyć najgorszego to sojusz mediów - czwartej władzy z określoną opcją polityczną, a wiemy, że to się właśnie dzieje, bo Komisja Europejska niedawno zawarła porozumienie z mediami społecznościowymi, by te zaczęły walkę z tzw. mową nienawiści. A mową nienawiści jest to, co nie podoba się aktualnie rządzącym i ta walka właśnie narasta".

Konrad Berkowicz zaznaczył, że jako wiceprezes partii WOLNOŚĆ uznaje prawo właścicieli firm do tworzenia dowolnych warunków usługi ale użytkownicy portali mogą wywierać nacisk konsumencki i ten etap właśnie rozpoczynamy. Dodał również, że umowy zawarte z dostawcami usług są święte i obowiązują obie strony. Żadne wpisy nie uzasadniają dowolnego usuwania kont, na których popularność użytkownicy długo pracowali.

Marcin Rola przypomniał, że gdyby nie Internet nie poznalibyśmy afery taśmowej, kryzysu nachodźczego, i wielu niejasności związanych z katastrofą rządowego Tupolewa. "Firmy takie jak google, facebook, twitter zarabiają miliony dolarów na Polakach więc muszą przestrzegać polskiego prawa, np art.54 Konstytucji RP, mówiącego o wolności słowa."

Na koniec głos zabrał Jacek Międlar. "Potrafimy się jednoczyć, by walczyć o fundamentalne wartości i taką wartością jest wolność słowa i prawo wyrażania własnych poglądów. Jeśli wolność słowa nadal będzie łamana przez zagraniczne koncerny, to nie będziemy państwem demokratycznym, tylko będziemy ustawiani w miejscu państwa totalitarnego".

#PrzeciwCenzurze.

pokaż cały opis
W katalogu: O nas
5.0 / 5 Oceny: 16
Włącz dostęp do 9949 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Konferencja Inicjatywy #Przeciw Cenzurze
Najlepsze komentarze
FeliksKoneczny 2018-01-23 22:51:57 +12
Świetna inicjatywa, trzymam za Was kciuki! Odpowiedz
Niepoprawny_prawicowiec 2018-01-24 02:31:42 +7
Wszyscy razem damy radę. Jestem z Wami rodacy! Odpowiedz
fraay100 2018-01-24 12:05:03 +6
Świetnie....Panie Piotrku trzymam kciuki Odpowiedz
avatar
anonim208 (*.*.14.208) 2018-01-24 12:51:43 +4
Popieram inicjatywę Odpowiedz
beton45 2018-01-24 12:26:45 +3
Kto zaprosił tego kolesia którego psy zawineły? Odpowiedz
PRAWDA_DLA_POLAKA 2018-01-25 12:02:29 +1
@beton45: nikt go nie zaprosił - tam każdy mógł przyjść kto prowadził lub występował na kanałach które zablokowano... Ten gość mówił dużo prawdy i zaczęto go gnębić w każdy możliwy sposób - ludzie tego nie widzą na codzień a takich ludzi jest więcej... Odpowiedz
anonim13 (*.*.245.13) 2018-01-23 14:41:39
[komentarz został usunięty przez autora materiału] Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie