Moja Wola: koniec legendy?
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9685 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: Łowcy Przygód TV
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2018-01-21

Podpisz petycję:
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=12727
Wesprzyj akcję ratowania pałacu:
https://pomagam.pl/ratujmymojawole

Dramatyczna sytuacja myśliwskiego pałacu w Mojej Woli! Niezwykły na skalę europejską zabytek chyli się ku upadkowi. Obiekt nie tylko jest rozkradany i niszczony. W każdej chwili grozi mu także pożar, który natychmiast strawi jego wyjątkową drewnianą elewację. Wnętrza tymczasem gniją, wystawione na działanie szkodliwej wilgoci. Nie dały nic akcje społeczników i wizyty mediów z całego kraju. Historycznym dziedzictwem nie jest zainteresowana żadna instytucja państwowa, a obecny właściciel nie podjął się restauracji tego niezwykłego obiektu. Pałac w Mojej Woli umiera. Czy to jego ostatnie dni?

Przypomnijmy. Pałac myśliwski we wsi o wdzięcznej nazwie Moja Wola wzniesiono w roku 1852 według projektu polskiego architekta. Wyjątkowość obiektu kryje się w niezwykłej elewacji. Ściany pokryte są korą dębu korkowego, co stanowi rozwiązanie niezwykle rzadkie. Pałac jest ponoć jednym z zaledwie dwóch obiektów tego typu w Europie. Nic dziwnego, iż tłumnie odwiedzany jest przez turystów z zagranicy, którzy dziwią się, że polskie władze nie podjęły żadnych kroków w celu odratowania dziedzictwa.

Po II wojnie światowej mieścił się tu Ośrodek Doskonalenia Robotników Leśnych, a następnie Technikum Leśne im. Bolesława Bieruta. Szkoła działa do 1975 roku. Sam pałac pozostał w rękach Lasów Państwowych do 1992 roku, kiedy to przekazano go gminie, która sprzedała go prywatnemu właścicielowi. Właścicielowi, dodajmy, który wedle doniesień prasowych nie wywiązuje się z obowiązku, jaki nakłada nań ustawa o ochronie zabytków i opiece nad nimi.

pokaż cały opis
W katalogu: Łowcy Przygód Mini
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9685 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Moja Wola: koniec legendy?
Najlepsze komentarze
avatar
anonim252 (*.*.97.252) 2019-02-19 23:08:28 0
no tak własciela nie stać więc ukraśc mu majątek .Pozdrawiam bez kom Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie