Dlaczego zginął rtm. Witold Pilecki wykład Tadeusza Płużańskiego
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9685 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: NPTV.PL
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2015-07-17

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o niezwykłej postaci Witolda Pileckiego. Czy na pewno jednak wiemy na czym polegała jego wyjątkowość? Czy znamy w pełni zasługi Rotmistrza dla Ojczyzny? Czy wiemy dlaczego musiał zginąć? Wokół postaci naszego Bohatera przez lata narosła zmowa milczenia, której skutki są widoczne do dziś. Podczas kolejnego z cyklu "Praskich Spotkań z Historią" rozprawi się z nią Tadeusz M. Płużański, historyk, prezes Fundacji Łączka i syn bliskiego współpracownika Rotmistrza.

Praskie Spotkania z Historią" to seria wydarzeń edukacyjnych, która jest realizowana wspólnie przez Stowarzyszenie KoLiber i Dom Kultury TuPraga. Partnerem projektu są Studenci dla Rzeczypospolitej, a patronami medialnymi: "wSieci Historii", "Polska Niepodległa", Blogpress.pl, wPolityce.pl, Prawapolityka.pl, PCh24.pl, "Myśl Praska" i "Kurier Praski"

Honorowym patronem "Praskich Spotkań z Historią" jest burmistrz dzielnicy Praga-Północ Paweł Lisiecki.

Tadeusz M. Płużański – dziennikarz, publicysta historyczny, komentator polityczny. Specjalizuje się w powojennej historii Polski. Wieloletni współpracownik Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Publikuje m.in. w „Gazecie Polskiej” i „Gazecie Polskiej Codziennie”, „W sieci”, „Do Rzeczy”, „Naszej Polsce”, „Najwyższym CZASIE!”, „Tygodniku Solidarność”, portalach wpolityce.pl i rebelya.pl. Szef działu „Opinie” dziennika „Super Express”. Autor książki „Bestie” – reporterskiego śledztwa o nierozliczonych zbrodniach komunistycznych w Polsce, wyróżnionej w 2012 roku przez kapitułę nagrody literackiej im. Józefa Mackiewicza. Jego kolejne pozycje książkowe to m.in.: „Bestie 2” i „Oprawcy. Zbrodnie bez kary”. Od grudnia 2012 roku prezes „Fundacji Łączka”. Jest synem prof. Tadeusza Płużańskiego, filozofa, w czasie okupacji niemieckiej członka TAP i AK, bliskiego współpracownika rotmistrza Witolda Pileckiego, wieloletniego więźnia niemieckich i stalinowskich katowni.

https://www.facebook.com/events/1046773938668696/

Montaż i realizacja:

Jakub Ludwiszewski

Marcin Gustaw Osadowski
Niezależna Polska TV (NPTV)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
***Materiał można dowolnie używać także we fragmentach z wyłączeniem negatywnej manipulacji w każdych mediach z podaniem informacji o źródle: NPTV.pl.*** https://www.youtube.com/nptvpl
http://nptv.pl/

pokaż cały opis
W katalogu: Praskie Spotkania z Historią
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9685 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Dlaczego zginął rtm. Witold Pilecki wykład Tadeusza Płużańskiego
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie